Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Öyle bir değişti ki Batman

Batman’ın fotoromanı (156)

**Bir dönemler Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğünde yıldönümü kutlamaları bir başka olurdu. Her yılın Aralık ayının ikinci haftasında yıldönümü kutlanan TP’de usta ve aşçıların hazırladığı aperatif ve pastalar kapışılırdı. İşte Türkiye Petrollerinde geride kalan yıldönümünden bir kesit…

TP’DE İZ BIRAKTILAR
Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü’nde yıllarca emek veren, petrol mühendisleri ile üst düzey yetkilileri, kusursuz şekilde ağırlayan eski yönetici ve ustaların sayısı iki elin parmak sayısı kadar azaldı. Bir dönemler Petrolspor’da forma giyen ve aktif futbolu bıraktıktan sonra Türkiye Petrolleri Sosyal İşler Şefliğine getirilen Aydın Aydın, yıllarını kuruma veren pasta ustası merhum Nezhet Ustabaşı ile birlikte 1980 yılında TP tesislerinde çektiği hatıra kareden geriye bu fotoğraf karesi kaldı.

YAŞ PASTADAN PETROL KULESİ
Türkiye Petrolleri’nin yıldönümleri, geçmiş dönemlerde renkli olurdu. Aşçı ve pasta ustaları, yıldönümü arifesinde özel pasta ve aperatif çeşitlerini konuklara hazırlardı. Petrol üretiminin yüksek olduğu 90’lı yıllarda kutlanılan TP’nin yıldönümlerinde yaş pastadan yapılan petrol kulesi, konukların ilgi odağı olurdu. İşte yılların pasta ustası Şehmus Ustabaşı ve Davut Türker’in hazırladığı yaş pastadan petrol kulesi figürü.

RENKLİ YILDÖNÜMLERİ ARTIK YOK
Petrolün başkenti Batman’ın olmazsa olmazı olan Türkiye Petrollerinin o renkli yıldönümleri de geride kaldı. Bir dönem Sosyal İşler Şefi olan Fuat Kılıç ve ekibindeki aşçılardan İhsan Ünel, Davut Türker ve Şehmus Ustabaşı ile birlikte hazırladıkları aperatif ve pastalar konukları bekliyor. TP’deki bu kadronun tamamı emekli oldu.

AŞÇI VE GARSONLARA ÖZEL İLGİ
Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürlüğü’nde bir dönemler çalışan aşçı ve garsonların bir dediği iki olmazdı. Özel aşçı ve garsonların hizmeti, dönemin yöneticileri tarafından taltif ediliyordu. TP’den emekli olan Sosyal İşler Şefi Halid Edip Özcan, pasta ve diğer aperatif çeşitleriyle renkli bir yıldönümünde özveriyle çalışan dönemin aşçı ve ustalarıyla çektirdiği hatıra fotoğrafı.

7 KATLI PASTA
90’lı Yıllarda pasta imalathane sayısının yok denecek kadar az olduğu Batman’da, Türkiye Petrollerinde çalışan pasta çalışanları, parmakla gösterilirdi. İşte 7 katlı pastayı TP’nin yıldönümünde hazırlayan Şehmus Ustabaşı ile Davut ustadan bir kare.

Yorumlar

Mesut 7 Ay Önce

Unutulmayacak zamanlardı. Tabii bunlara ek olarak değerli şefim, büyüğüm, bize haram yememeyi öğreten, dönemin sosyal işler şefi Sayın M.Nuri KAYA bey'i unutmamak gerekir diye düşünüyorum.

Mesut 7 Ay Önce

Mesut kardeşim aynen katılıyorum sana..selamlar saygılar..

davut 7 Ay Önce

mesut kardeşim aynen sana katılıyorum.. olsun yinede o günleri yad etmek adına güzel paylaşım oldu sanırım ... selamlarımla..

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
664 Kez Görüntülendi.
Batman Valiliği uyardı!
GÜNDEM
1921 Kez Görüntülendi.
'ŞOK' KAPATMA KARARI!
GÜNDEM
825 Kez Görüntülendi.
“BOĞULMA VAKALARI CANIMIZI YAKIYOR”
GÜNDEM
3899 Kez Görüntülendi.
BATMAN PİYASASINA 14 MİLYON TL!
GÜNDEM
583 Kez Görüntülendi.
84 BİN TON BUĞDAY ALIMI
GÜNDEM
1396 Kez Görüntülendi.
YENİ KÜTÜPHANEDE İHALE HAZIRLIĞI
GÜNDEM
1241 Kez Görüntülendi.
TARİHİ KULE, LED IŞIKLI OLACAK
YAŞAM
3004 Kez Görüntülendi.
Hutbede ‘düğün masrafları’ uyarısı
GÜNDEM
2026 Kez Görüntülendi.
154 İşyerine kapatma cezası!
YAŞAM
675 Kez Görüntülendi.
Ziraat’ten ‘başak’ kart