Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Spor’da nostalji (128) 

**Geçmişte Batman’ın amatör takımlarında forma giyen futbolcular, petrol şehrinin profesyonel takımlarına da transfer olurdu. Şimdi amatör takımlarda eskisi gibi futbolcu yetişmiyor. İşte yokluklar içinde profesyonel takımların yolunu tutan bazı eski futbolculardan bir kesit…

FUTBOLDA 36 YILLIK DOSTLUK
Batman amatör kümeden eskisi gibi yıldız futbolcular yetişmiyor. 35 Yıl önce amatör kümede takım sayısı 4 iken çok daha fazla futbolcunun yetiştiği o yıllar artık geride kaldı. Eskiden futbolcular arasındaki birliktelik ise başkaydı. 1982-83 Futbol sezonunda Batman Amatör küme şampiyonu olan Yeşiltepe’nin 11’inde İsmail Onur (oturan), Metin Ekinci, Tahir Doğan ve Kudret Ekinci’nin, dostluk ve arkadaşlıkları halen sürüyor.

KÖY TAKIMLARINA DESTEK AZALINCA
Son dönemlerde adı BATSO Amatör ligi olan Amatör kümede köy takım sayısı da azaldı. Kozluk ve Sason gibi ilçe takımlarının da ikinci kümede yer aldığı Batman Amatör kümede Batman’ın profesyonel ve BAL temsilcisine eskisi gibi amatör futbolcu transferi olmuyor.

O BİR PROFESYONELDİ
Batman Petrolspor’un altyapısından yetiştikten sonra Malatyaspor ve Marmarispor’da forma giyen Batman Petrolspor’un beyefendi futbolcusu merhum Metin Kanağı, aktif futbolu memleketi Batman’da noktalamıştı. Malatya ve Marmaris’in başarısında emeği geçen Kanağı, Petrolspor’a da yıllarca emek vermişti. İşte merhum Kanağı’nın Malatya’da forma giydiği maçtan bir kare.

TED, BAŞARILI VOLEYBOLCULAR YETİŞTİRDİ
Batman’ın ilk koleji konumundaki TED, eğitim kadar spor ve sosyal aktivitelerle de adını söz ettirirdi. Batman Lisesi eski Beden Eğitimi öğretmeni Salim Özçelik’in yönetimindeki kız voleybol ekibi 1992-93 sezonunda bölge grup 3.’lüğünü elde etmişti. İşte TED’in voleybol ekibinden bir fotoğraf.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1645 Kez Görüntülendi.
YÜKSEK KİRA ‘KEPENK’ İNDİRTİYOR 
GÜNDEM
615 Kez Görüntülendi.
ACILAR TAZE! 
GÜNDEM
2156 Kez Görüntülendi.
HAVA MANİA BÖLGELERİ AÇIKLANIYOR 
GÜNDEM
545 Kez Görüntülendi.
İMAR BARIŞINA AKIN 
GÜNDEM
630 Kez Görüntülendi.
AYDINKONAK’A MODERN TESİS GELİYOR! 
GÜNDEM
1073 Kez Görüntülendi.
“TP’de 900 taşeron işçisi kadro bekliyor” 
YAŞAM
303 Kez Görüntülendi.
Bu yıl 27 park yapılacak 
GÜNDEM
402 Kez Görüntülendi.
Minare’de yıkım tamamlanıyor 
YAŞAM
656 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (318)
SPOR
215 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (201)