Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Spor’da nostalji (128) 

**Geçmişte Batman’ın amatör takımlarında forma giyen futbolcular, petrol şehrinin profesyonel takımlarına da transfer olurdu. Şimdi amatör takımlarda eskisi gibi futbolcu yetişmiyor. İşte yokluklar içinde profesyonel takımların yolunu tutan bazı eski futbolculardan bir kesit…

FUTBOLDA 36 YILLIK DOSTLUK
Batman amatör kümeden eskisi gibi yıldız futbolcular yetişmiyor. 35 Yıl önce amatör kümede takım sayısı 4 iken çok daha fazla futbolcunun yetiştiği o yıllar artık geride kaldı. Eskiden futbolcular arasındaki birliktelik ise başkaydı. 1982-83 Futbol sezonunda Batman Amatör küme şampiyonu olan Yeşiltepe’nin 11’inde İsmail Onur (oturan), Metin Ekinci, Tahir Doğan ve Kudret Ekinci’nin, dostluk ve arkadaşlıkları halen sürüyor.

KÖY TAKIMLARINA DESTEK AZALINCA
Son dönemlerde adı BATSO Amatör ligi olan Amatör kümede köy takım sayısı da azaldı. Kozluk ve Sason gibi ilçe takımlarının da ikinci kümede yer aldığı Batman Amatör kümede Batman’ın profesyonel ve BAL temsilcisine eskisi gibi amatör futbolcu transferi olmuyor.

O BİR PROFESYONELDİ
Batman Petrolspor’un altyapısından yetiştikten sonra Malatyaspor ve Marmarispor’da forma giyen Batman Petrolspor’un beyefendi futbolcusu merhum Metin Kanağı, aktif futbolu memleketi Batman’da noktalamıştı. Malatya ve Marmaris’in başarısında emeği geçen Kanağı, Petrolspor’a da yıllarca emek vermişti. İşte merhum Kanağı’nın Malatya’da forma giydiği maçtan bir kare.

TED, BAŞARILI VOLEYBOLCULAR YETİŞTİRDİ
Batman’ın ilk koleji konumundaki TED, eğitim kadar spor ve sosyal aktivitelerle de adını söz ettirirdi. Batman Lisesi eski Beden Eğitimi öğretmeni Salim Özçelik’in yönetimindeki kız voleybol ekibi 1992-93 sezonunda bölge grup 3.’lüğünü elde etmişti. İşte TED’in voleybol ekibinden bir fotoğraf.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
12 Kez Görüntülendi.
CEZAEVİNDEN TAZİYEYE!
GÜNDEM
5 Kez Görüntülendi.
MUSULLU ‘KAFES’ USTALARI!
GÜNDEM
50 Kez Görüntülendi.
İMAM DARP EDİLDİ
YAŞAM
45 Kez Görüntülendi.
Çalışmaları denetlediler
YAŞAM
11 Kez Görüntülendi.
Derede ‘kış’ temizliği
YAŞAM
12 Kez Görüntülendi.
‘178. Yıl’ ziyareti
GÜNDEM
57 Kez Görüntülendi.
“Toplu sözleşme yenilenmeli”
GÜNDEM
138 Kez Görüntülendi.
Öğretmene saldırı
GÜNDEM
18 Kez Görüntülendi.
Havalimanında tatbikat
YAŞAM
64 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (395)