Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Spor’da nostalji (128) 

**Geçmişte Batman’ın amatör takımlarında forma giyen futbolcular, petrol şehrinin profesyonel takımlarına da transfer olurdu. Şimdi amatör takımlarda eskisi gibi futbolcu yetişmiyor. İşte yokluklar içinde profesyonel takımların yolunu tutan bazı eski futbolculardan bir kesit…

FUTBOLDA 36 YILLIK DOSTLUK
Batman amatör kümeden eskisi gibi yıldız futbolcular yetişmiyor. 35 Yıl önce amatör kümede takım sayısı 4 iken çok daha fazla futbolcunun yetiştiği o yıllar artık geride kaldı. Eskiden futbolcular arasındaki birliktelik ise başkaydı. 1982-83 Futbol sezonunda Batman Amatör küme şampiyonu olan Yeşiltepe’nin 11’inde İsmail Onur (oturan), Metin Ekinci, Tahir Doğan ve Kudret Ekinci’nin, dostluk ve arkadaşlıkları halen sürüyor.

KÖY TAKIMLARINA DESTEK AZALINCA
Son dönemlerde adı BATSO Amatör ligi olan Amatör kümede köy takım sayısı da azaldı. Kozluk ve Sason gibi ilçe takımlarının da ikinci kümede yer aldığı Batman Amatör kümede Batman’ın profesyonel ve BAL temsilcisine eskisi gibi amatör futbolcu transferi olmuyor.

O BİR PROFESYONELDİ
Batman Petrolspor’un altyapısından yetiştikten sonra Malatyaspor ve Marmarispor’da forma giyen Batman Petrolspor’un beyefendi futbolcusu merhum Metin Kanağı, aktif futbolu memleketi Batman’da noktalamıştı. Malatya ve Marmaris’in başarısında emeği geçen Kanağı, Petrolspor’a da yıllarca emek vermişti. İşte merhum Kanağı’nın Malatya’da forma giydiği maçtan bir kare.

TED, BAŞARILI VOLEYBOLCULAR YETİŞTİRDİ
Batman’ın ilk koleji konumundaki TED, eğitim kadar spor ve sosyal aktivitelerle de adını söz ettirirdi. Batman Lisesi eski Beden Eğitimi öğretmeni Salim Özçelik’in yönetimindeki kız voleybol ekibi 1992-93 sezonunda bölge grup 3.’lüğünü elde etmişti. İşte TED’in voleybol ekibinden bir fotoğraf.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
POLİTİKA
105 Kez Görüntülendi.
HDP’li kadınlar seçim startını verdi
POLİTİKA
270 Kez Görüntülendi.
ADAY ADAYLARI BEKLEYİŞTE! 
GÜNDEM
63 Kez Görüntülendi.
MİNİKLERDEN ‘ATIK ELBİSE’ DEFİLESİ! 
GÜNDEM
279 Kez Görüntülendi.
BATMAN AUTO GELİYOR 
GÜNDEM
176 Kez Görüntülendi.
ÜÇÜNCÜ SİTEDE KABA İNŞAAT TAMAMLANDI 
GÜNDEM
49 Kez Görüntülendi.
‘ÇOCUK SOKAĞI’ AÇILDI 
YAŞAM
72 Kez Görüntülendi.
Aileler parkta ‘bayram’ yaptı 
YAŞAM
55 Kez Görüntülendi.
Vali’den şehir turu! 
YAŞAM
58 Kez Görüntülendi.
Buğday yeşerdi 
YAŞAM
48 Kez Görüntülendi.
TEGV’den çocuklara şenlik