Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Gözyaşları arasında toprağa verildi 

*Kamerun’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Batmanlı işadamı Ahmet Dinç, özel uçakla Batman’a getirildi. Otopsi işlemlerinin ardından işadamı Dinç, Cudi Mahallesi’ndeki aile mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Çamlıtepe Mahallesinde yaptırdığı Kur’an kursu’nda öğrenciler, işadamı Dinç’e yasin okudu.

İŞ GEZİSİNDE GÖRÜNMEZ KAZA
Ankara’daki Dinç Grup şirketindeki bir mühendis ile birlikte gittiği Kamerun’da, yolculuk esnasında içinde bulundukları özel bir otonun yolda duran tır’a arkadan çarpması sonucu hayatını kaybeden Batmanlı işadamı 52 yaşındaki Ahmet Dinç, özel uçakla getirildiği memleketinde toprağa verildi. Önceki akşam geç saatlerde cenazesi özel uçakla Türkiye’ye getirilen ve otopsi işlemlerinin yapılmasından sonra Batman’ın Korik Mahallesi Çamlıtepe Selahattin Eyyübi camisinde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, İl Müftüsü Turgut Erhan, siyaset ve iş dünyasından kalabalık bir kitle katıldı.

ÖĞRENCİLER YASİN OKUDU
Dört yıl önce Körik Mahallesi’nde yaptığı Kuran kursu binasındaki öğrenciler, cenaze namazı öncesinde yasin okudu. İl Müftüsü Turgut Erhan’ın cenaze namazı kılmasının ardından işadamı Ahmet Dinç, daha sonra Cudi Mahallesi’ndeki aile mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Batman’ın sevilen işadamı Ahmet Dinç’in yönetim kurulu Başkanlığı yaptığı Dinç grup bünyesindeki işyerlerine ‘Yastayız’ dövizleri asıldı. Batman kent merkezinde toplu taşımacıkta hizmet veren minibüsler ile ticari taksilerin camlarına da iş adamı Ahmet Dinç’in fotoğrafları asıldı. Sevilen işadamı için Bayındır mahallesindeki taziye evi dar gelince başsağlığı ziyaretleri, Batman-Siirt Çevre yolu üzerindeki Diva Salon’da kabul edilmeye başlandı. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

mehmet anaç 10 Ay Önce

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.ailesine sevdiklerine baş sağlığı dilerim.

sadık aris 10 Ay Önce

saygı değer abem seni çok seviyorum yerin mekanın cennet olsun batman olarak çok büyük bir değerini kaybetmiştir Allahım rahmet eylesin çok çok üzüldük nur içinde yat yerincennettir

C karadoğan 10 Ay Önce

Allah rahmet eylesin inşAllah

Emin 10 Ay Önce

Alah rahmet eylesin mekanı cennet olsun batmanimizin başı sagolsun

İBRAHİM OKAY 10 Ay Önce

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1347 Kez Görüntülendi.
SEKTÖRLER BATMAN’DA BULUŞTU
GÜNDEM
579 Kez Görüntülendi.
NAR’DA HASAD ZAMANI 
GÜNDEM
3015 Kez Görüntülendi.
TAŞIMACILIKTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR  
GÜNDEM
2382 Kez Görüntülendi.
4 PERSONEL ALIMI KURAYLA YAPILDI 
GÜNDEM
1085 Kez Görüntülendi.
İLÇE OTOGARINDA SON RÖTUŞLAR
YAŞAM
452 Kez Görüntülendi.
 “Muhtarlar, önemli görevler üstleniyor”
GÜNDEM
490 Kez Görüntülendi.
DDY GEÇİTLERİ GÜVENLİK OLACAK
YAŞAM
811 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (392)
GÜNDEM
473 Kez Görüntülendi.
 “Devlet hastanelerinin tercih edilme oranı arttı”
BİLİYOR MUYDUNUZ?
684 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (19 Ekim 2018)