Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Gözyaşları arasında toprağa verildi 

*Kamerun’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Batmanlı işadamı Ahmet Dinç, özel uçakla Batman’a getirildi. Otopsi işlemlerinin ardından işadamı Dinç, Cudi Mahallesi’ndeki aile mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Çamlıtepe Mahallesinde yaptırdığı Kur’an kursu’nda öğrenciler, işadamı Dinç’e yasin okudu.

İŞ GEZİSİNDE GÖRÜNMEZ KAZA
Ankara’daki Dinç Grup şirketindeki bir mühendis ile birlikte gittiği Kamerun’da, yolculuk esnasında içinde bulundukları özel bir otonun yolda duran tır’a arkadan çarpması sonucu hayatını kaybeden Batmanlı işadamı 52 yaşındaki Ahmet Dinç, özel uçakla getirildiği memleketinde toprağa verildi. Önceki akşam geç saatlerde cenazesi özel uçakla Türkiye’ye getirilen ve otopsi işlemlerinin yapılmasından sonra Batman’ın Korik Mahallesi Çamlıtepe Selahattin Eyyübi camisinde cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Batman Valisi Ahmet Deniz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar, Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, İl Müftüsü Turgut Erhan, siyaset ve iş dünyasından kalabalık bir kitle katıldı.

ÖĞRENCİLER YASİN OKUDU
Dört yıl önce Körik Mahallesi’nde yaptığı Kuran kursu binasındaki öğrenciler, cenaze namazı öncesinde yasin okudu. İl Müftüsü Turgut Erhan’ın cenaze namazı kılmasının ardından işadamı Ahmet Dinç, daha sonra Cudi Mahallesi’ndeki aile mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi. Batman’ın sevilen işadamı Ahmet Dinç’in yönetim kurulu Başkanlığı yaptığı Dinç grup bünyesindeki işyerlerine ‘Yastayız’ dövizleri asıldı. Batman kent merkezinde toplu taşımacıkta hizmet veren minibüsler ile ticari taksilerin camlarına da iş adamı Ahmet Dinç’in fotoğrafları asıldı. Sevilen işadamı için Bayındır mahallesindeki taziye evi dar gelince başsağlığı ziyaretleri, Batman-Siirt Çevre yolu üzerindeki Diva Salon’da kabul edilmeye başlandı. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

mehmet anaç 7 Ay Önce

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.ailesine sevdiklerine baş sağlığı dilerim.

sadık aris 7 Ay Önce

saygı değer abem seni çok seviyorum yerin mekanın cennet olsun batman olarak çok büyük bir değerini kaybetmiştir Allahım rahmet eylesin çok çok üzüldük nur içinde yat yerincennettir

C karadoğan 7 Ay Önce

Allah rahmet eylesin inşAllah

Emin 7 Ay Önce

Alah rahmet eylesin mekanı cennet olsun batmanimizin başı sagolsun

İBRAHİM OKAY 7 Ay Önce

Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun.

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
777 Kez Görüntülendi.
“BOĞULMA VAKALARI CANIMIZI YAKIYOR”
GÜNDEM
3715 Kez Görüntülendi.
BATMAN PİYASASINA 14 MİLYON TL!
GÜNDEM
544 Kez Görüntülendi.
84 BİN TON BUĞDAY ALIMI
GÜNDEM
1310 Kez Görüntülendi.
YENİ KÜTÜPHANEDE İHALE HAZIRLIĞI
GÜNDEM
1155 Kez Görüntülendi.
TARİHİ KULE, LED IŞIKLI OLACAK
YAŞAM
2871 Kez Görüntülendi.
Hutbede ‘düğün masrafları’ uyarısı
GÜNDEM
1881 Kez Görüntülendi.
154 İşyerine kapatma cezası!
YAŞAM
624 Kez Görüntülendi.
Ziraat’ten ‘başak’ kart
GÜNDEM
487 Kez Görüntülendi.
Şiddete tepki
YAŞAM
500 Kez Görüntülendi.
Gercüş eski konağı restore ediliyor