Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“BATMAN’IN DOKTOR KADROSU GÜÇLÜ” 

** Bir süre önce Batman İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Uzman Doktor Osman Sünger: “Tıbbi hizmet kalitesinde iyi noktadayız. Doktorlarımız, birçok il’de yapılmayan ameliyatları gerçekleştiriyor. Yeni yılda yeni sağlık yatırımlarının gerçekleşmesi Batman’ı sağlık üssü haline getirecek” dedi.

221 UZMAN, 75 PRATİSYEN GÖREVDE
Sağlık İl Müdürü Uzman Doktor Osman Sünger, Batman Çağdaş’a açıklamalarda bulundu. Gazetemiz yöneticisi Barış Arslan’ın ziyaret ettiği Sünger, doktor kadrosu olarak iyi noktada olduklarını söyledi. 3. Basamak sağlık kuruluşlarında yapılabilen birçok ameliyatın Batman’da yapılabildiğine dikkat çeken Sünger: “Batman, doktor kadrosu olarak Güneydoğu’nun birçok ilinden daha iyi konumda. Batman genelinde kamu hastanelerinde 221’i uzman, 75’i pratisyen doktorumuz görevde. Bölgede sınırlı sağlık kuruluşlarının yapabildiği ameliyatlar ilimizde yapılıyor. Tıbbi hizmet kalitesinde konumumuz oldukça iyi. Hedefimiz bu çıtayı daha da yükseltmek” dedi.

“YENİ HASTANE BATMAN’I RAHATLATACAK”
Güney Raman çevre yolu güzergahına daha önce yapımı 200 yataklı olarak planlanan hastanenin, 500 yatağa çıkmasının Batman için büyük bir hizmet olduğuna dikkat çeken Sünger, şöyle devam etti: “Milletvekilimiz sayın Ataullah Hamidi’nin girişimleriyle yeni hastanemizin yatak kapasitesinin artırılması Batman için devrim niteliğinde. Bu yatırımla birlikte önümüzdeki günlerde yeniden çıkacak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi tamamlandığında büyük potansiyeli olan Batman, bölgenin sağlık üssü haline gelecek.”

SEMT POLİKLİNİKLERİNE DOĞRU
Batman kent merkezinde nüfusun yoğun olduğu mahallelere semt polikliniklerini kazandırmayı hedeflediklerini de belirten İl Sağlık Müdürü Sünger: “Nüfusun yoğun ve ulaşım sıkıntısının olduğu mahallelere 3-4 branşta doktorun görev yapacağı semt polikliniklerini kazandırmayı hedefliyoruz. İlimizin bu polikliniklere ihtiyacı var. Tabi henüz bu çalışmamız planlama aşamasında. Bu konuda önümüzdeki süreçte bu çalışmayı Bakanlığa sunacağız. 2018’de bu çalışmayı hayata geçirmeyi arzuluyoruz” diye konuştu.

“HASANKEYF’TEKİ HASTANENİN STATÜSÜ
YENİDEN DEĞERLENDİRİLİYOR”
Hasankeyf’in yeni yerleşim biriminde aylar önce tamamlanan ve daha sonra E2 statüsüne dönüştürülen 25 yataklı Devlet Hastanesi’nin statüsü de yeniden değerlendirilecek. İl Müdürü Sünger, şöyle devam etti: “Nüfusu 18 binin altında olan yerleşim birimlerindeki sağlık kuruluşları E2 statüsünde yer alıyor. Ancak hastane 25 yataklı ve tam teşekkülü tamamlanmış. Statünün yeniden E1’e çıkarılması için girişimler devam ediyor.”

“1. BASAMAK TEDAVİ ÇOK ÖNEMLİ”
Koruyucu sağlık hizmetine büyük önem verdiklerini de sözlerine ekleyen İl Müdürü Osman Sünger: “2. Basamaktaki hizmetler kadar, koruyucu sağlık hizmeti dediğimiz 1. Basamaktaki çalışmaları da önemsiyoruz. Özellikle aşılamada ve diğer hizmetlerde oranları daha da iyi noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. 1. Basamak sağlık hizmetlerine yönelik önümüzdeki süreçte bir dizi çalışmamız olacak” dedi. Kentte Eğitim-Araştırma ve Tıp Fakültesi’nin kurulması için her platformda bu talepleri ilgili noktalara sık sık taşıyacaklarına da işaret eden Sünger, sözlerini şöyle tamamladı: “İlimizin sağlık alanında en iyi noktaya ulaşması için yöneticilerimizle birlikte koordineli çalışmaya özen göstereceğiz. Sağlıkta en iyi hizmeti sunmak için çaba sarf edeceğiz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
İHALE İLANLARI
5 Kez Görüntülendi.
BATMAN BELEDİYESİ MAKİNE İKMAL BAKIM VE ONARIM MÜDÜRLÜĞÜ
GÜNDEM
1923 Kez Görüntülendi.
SEKTÖRLER BATMAN’DA BULUŞTU
GÜNDEM
934 Kez Görüntülendi.
NAR’DA HASAD ZAMANI 
GÜNDEM
4072 Kez Görüntülendi.
TAŞIMACILIKTA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR  
GÜNDEM
3771 Kez Görüntülendi.
4 PERSONEL ALIMI KURAYLA YAPILDI 
GÜNDEM
1729 Kez Görüntülendi.
İLÇE OTOGARINDA SON RÖTUŞLAR
YAŞAM
708 Kez Görüntülendi.
 “Muhtarlar, önemli görevler üstleniyor”
GÜNDEM
721 Kez Görüntülendi.
DDY GEÇİTLERİ GÜVENLİ OLACAK
YAŞAM
1271 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (392)
GÜNDEM
738 Kez Görüntülendi.
 “Devlet hastanelerinin tercih edilme oranı arttı”