Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

"KİRALARI ARTIRMAYIN" 

Esnaf Odası Başkanı Kaplan, mülkiyet sahiplerini uyardı:

* Yüksek kiralar yüzünden 2017'de 200 esnafın kepenk kapattığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, "Eğer kira artışları böyle devam ederse, bu sayı ikiye, üçe katlanır" dedi.

"2017 DURGUN GEÇTİ"

2017 Yılının esnaf açısından durgun geçtiğini belirten Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, mülkiyet sahiplerine de çağrıda bulundu: "2018'de kiralar artarsa bir çok esnaf kepenk indirir." Son dönemlerde esnaf cirosunun düştüğüne işaret eden Oda Başkanı Kaplan, "Esnaflar artık giderlerini karşılayamaz durumda. Müşteri potansiyelinin alım gücünün düşük olması esnafa sıkıntı yaşatmakta. Önlem alınmazsa birçok esnaf işi bırakacak. Şehrimizde gerek işsizliğin yüksek olması, gerekse de sanayinin gelişmemesi ve istihdam alanlarının yetersizliği ekonomiyi çıkmaza sokuyor. İkinci Organize Sanayi Bölgesi ile cazibe projelerinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca Küçük esnafı bitirme noktasına getiren nedenlerden biri de ulusal market zincirleridir. Hemen her sokakta mantar gibi üreyen ulusal marketler küçük essnafı bitirme noktasına getirdi" dedi.

200 ESNAF KEPENK KAPATTI

Yıl içinde yüksek kiralar yüzünden toplam 200 esnafın kepenk indirdiğini de hatırlatan Oda Başkanı Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşyeri sahiplerine sesleniyoruz; lütfen kiraları zorunlu olmadıkça makul ölçüler dışında artırmayın. Özellikle son aylarda yeni düzenleme çalışmalarının olduğu Cumhuriyet meydanı, Cumhuriyet caddesi, birinci cadde, Gülistan caddesi ile Turgut Özal bulvarında mülk sahipleri, yeni yılda kira artışına gitmemelidir. Bu yıl içinde 200'e yakın esnafımız kepenk indirdi. Kira artışları böyle sürerse bu rakam önümüzdeki yılda 2-3'e katlanır. Bu nedenle mülk sahipleri kısa vadeli kazanç peşinde olmamalı. Uzun vadeli düşünmelidir." (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

batmanlı 11 Ay Önce

velehi doğridir heee

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
8929 Kez Görüntülendi.
SİLAHLI SALDIRI! 2 YARALI
SPOR
1891 Kez Görüntülendi.
PETROL'DE 'AK' DÖNEMİ SONA ERDİ
GÜNDEM
2177 Kez Görüntülendi.
ŞİMDİ DE KİTAP FUARI 
GÜNDEM
1098 Kez Görüntülendi.
130 TONLUK KISIM TAŞINDI 
GÜNDEM
2133 Kez Görüntülendi.
BU FUARDA HER ŞEY VAR 
GÜNDEM
674 Kez Görüntülendi.
İMAR BARIŞINA 16 BİN 403 BAŞVURU  
YAŞAM
259 Kez Görüntülendi.
SİNEMADAN TİYATROYA ÇOCUKLARIN SANAT EVİ
GÜNDEM
2581 Kez Görüntülendi.
 “YOLUMUZ ASFALTLANSIN” 
YAŞAM
661 Kez Görüntülendi.
Muhtarlar günü kutlandı 
YAŞAM
649 Kez Görüntülendi.
Sezgin, ‘Batman Bolşoy’u imzalayacak