Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

"KİRALARI ARTIRMAYIN" 

Esnaf Odası Başkanı Kaplan, mülkiyet sahiplerini uyardı:

* Yüksek kiralar yüzünden 2017'de 200 esnafın kepenk kapattığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, "Eğer kira artışları böyle devam ederse, bu sayı ikiye, üçe katlanır" dedi.

"2017 DURGUN GEÇTİ"

2017 Yılının esnaf açısından durgun geçtiğini belirten Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, mülkiyet sahiplerine de çağrıda bulundu: "2018'de kiralar artarsa bir çok esnaf kepenk indirir." Son dönemlerde esnaf cirosunun düştüğüne işaret eden Oda Başkanı Kaplan, "Esnaflar artık giderlerini karşılayamaz durumda. Müşteri potansiyelinin alım gücünün düşük olması esnafa sıkıntı yaşatmakta. Önlem alınmazsa birçok esnaf işi bırakacak. Şehrimizde gerek işsizliğin yüksek olması, gerekse de sanayinin gelişmemesi ve istihdam alanlarının yetersizliği ekonomiyi çıkmaza sokuyor. İkinci Organize Sanayi Bölgesi ile cazibe projelerinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca Küçük esnafı bitirme noktasına getiren nedenlerden biri de ulusal market zincirleridir. Hemen her sokakta mantar gibi üreyen ulusal marketler küçük essnafı bitirme noktasına getirdi" dedi.

200 ESNAF KEPENK KAPATTI

Yıl içinde yüksek kiralar yüzünden toplam 200 esnafın kepenk indirdiğini de hatırlatan Oda Başkanı Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşyeri sahiplerine sesleniyoruz; lütfen kiraları zorunlu olmadıkça makul ölçüler dışında artırmayın. Özellikle son aylarda yeni düzenleme çalışmalarının olduğu Cumhuriyet meydanı, Cumhuriyet caddesi, birinci cadde, Gülistan caddesi ile Turgut Özal bulvarında mülk sahipleri, yeni yılda kira artışına gitmemelidir. Bu yıl içinde 200'e yakın esnafımız kepenk indirdi. Kira artışları böyle sürerse bu rakam önümüzdeki yılda 2-3'e katlanır. Bu nedenle mülk sahipleri kısa vadeli kazanç peşinde olmamalı. Uzun vadeli düşünmelidir." (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

batmanlı 4 Hafta Önce

velehi doğridir heee

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
2165 Kez Görüntülendi.
ÜÇÜZ VE DÖRDÜZ DOĞURAN KOYUNLAR! 
GÜNDEM
2115 Kez Görüntülendi.
38 Ameliyat geçirdi, yüzü düzelmedi 
GÜNDEM
2048 Kez Görüntülendi.
ÖLÜMDEN DÖNDÜLER  
GÜNDEM
1001 Kez Görüntülendi.
25 MAHALLEDE DOĞALGAZ 
GÜNDEM
2148 Kez Görüntülendi.
…VE YENİDEN İHALEDE! 
GÜNDEM
637 Kez Görüntülendi.
“Koşulsuz ve şartsız alınmalılar”
YAŞAM
627 Kez Görüntülendi.
Öyle bir değişti ki Batman
SPOR
234 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (138)
SAĞLIK
745 Kez Görüntülendi.
Bölge’de başarılı operasyonlar
YAŞAM
295 Kez Görüntülendi.
‘Buzağılar ölmesin’ kampanyası