Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

"KİRALARI ARTIRMAYIN" 

Esnaf Odası Başkanı Kaplan, mülkiyet sahiplerini uyardı:

* Yüksek kiralar yüzünden 2017'de 200 esnafın kepenk kapattığını belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, "Eğer kira artışları böyle devam ederse, bu sayı ikiye, üçe katlanır" dedi.

"2017 DURGUN GEÇTİ"

2017 Yılının esnaf açısından durgun geçtiğini belirten Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Salih Kaplan, mülkiyet sahiplerine de çağrıda bulundu: "2018'de kiralar artarsa bir çok esnaf kepenk indirir." Son dönemlerde esnaf cirosunun düştüğüne işaret eden Oda Başkanı Kaplan, "Esnaflar artık giderlerini karşılayamaz durumda. Müşteri potansiyelinin alım gücünün düşük olması esnafa sıkıntı yaşatmakta. Önlem alınmazsa birçok esnaf işi bırakacak. Şehrimizde gerek işsizliğin yüksek olması, gerekse de sanayinin gelişmemesi ve istihdam alanlarının yetersizliği ekonomiyi çıkmaza sokuyor. İkinci Organize Sanayi Bölgesi ile cazibe projelerinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca Küçük esnafı bitirme noktasına getiren nedenlerden biri de ulusal market zincirleridir. Hemen her sokakta mantar gibi üreyen ulusal marketler küçük essnafı bitirme noktasına getirdi" dedi.

200 ESNAF KEPENK KAPATTI

Yıl içinde yüksek kiralar yüzünden toplam 200 esnafın kepenk indirdiğini de hatırlatan Oda Başkanı Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: "İşyeri sahiplerine sesleniyoruz; lütfen kiraları zorunlu olmadıkça makul ölçüler dışında artırmayın. Özellikle son aylarda yeni düzenleme çalışmalarının olduğu Cumhuriyet meydanı, Cumhuriyet caddesi, birinci cadde, Gülistan caddesi ile Turgut Özal bulvarında mülk sahipleri, yeni yılda kira artışına gitmemelidir. Bu yıl içinde 200'e yakın esnafımız kepenk indirdi. Kira artışları böyle sürerse bu rakam önümüzdeki yılda 2-3'e katlanır. Bu nedenle mülk sahipleri kısa vadeli kazanç peşinde olmamalı. Uzun vadeli düşünmelidir." (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

batmanlı 7 Ay Önce

velehi doğridir heee

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
658 Kez Görüntülendi.
Batman Valiliği uyardı!
GÜNDEM
1897 Kez Görüntülendi.
'ŞOK' KAPATMA KARARI!
GÜNDEM
822 Kez Görüntülendi.
“BOĞULMA VAKALARI CANIMIZI YAKIYOR”
GÜNDEM
3897 Kez Görüntülendi.
BATMAN PİYASASINA 14 MİLYON TL!
GÜNDEM
582 Kez Görüntülendi.
84 BİN TON BUĞDAY ALIMI
GÜNDEM
1395 Kez Görüntülendi.
YENİ KÜTÜPHANEDE İHALE HAZIRLIĞI
GÜNDEM
1241 Kez Görüntülendi.
TARİHİ KULE, LED IŞIKLI OLACAK
YAŞAM
3002 Kez Görüntülendi.
Hutbede ‘düğün masrafları’ uyarısı
GÜNDEM
2024 Kez Görüntülendi.
154 İşyerine kapatma cezası!
YAŞAM
675 Kez Görüntülendi.
Ziraat’ten ‘başak’ kart