Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

ODA, PALANDÖKEN’İ ŞAŞIRTTI 

*Batman Esnaf Sanatkarlar Odası’nın modern hizmet binasına konuk olan TESK Başkanı Bendevi Palandöken: “Böyle modern odalarımız da var. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Oda Başkanı Salih Kaplan, esnafın sorunlarını TESK Başkanı’na anlattı.

KAPLAN: “ESNAF ZORDA”

Önceki Batman’da bir dizi incelemelerde bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ziyaret ettiği Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni hizmet binası konukları şaşırttı. Oda Başkanlarıyla birlikte konuk olduğu Turgut Özal Bulvarı Güney Plaza iş merkezindeki Esnaf Odalar Başkanlığında Başkan Salih Kaplan’ı dinleyen Palandöken, bazı sorunların çözümü için çaba gösterdiklerini ifade etti. Yardımcısı Abdullah Padir ile kentteki esnafın sorunlarına dikkat çeken Kaplan: “Özellikle bankalar kredi ve çek konusunda esnafa sorun çıkarıyor. Bölgeyi riskli gören bankaların çek ve kredi konusunda batı illerine gösterdikleri kolaylığı buraya da sağlamalarını istiyoruz” dedi.

KİRALAR EL YAKIYOR

Kentin kalbi konumundaki Turgut Özal bulvarındaki kiraların 10 ila 15 bin TL arasında değiştiğine dikkat çeken Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Esnaf ayakta kalabilmenin mücadelesini veriyor. Kiralar ateş pahası. Hizmet binamızın da bulunduğu güzergahta işyeri kiraları tabiri caizse cep yakıyor. 2017 yılında İş-kur’un esnafa tanıdığı eleman desteği imkanını önümüzdeki yıl da sürdürmesini istiyoruz. Ayrıca KOSGEB’ten de esnafa kredi limitinin daha da artırılmasını bekliyoruz. Esnaf zor günler geçiriyor.” Esnaf Sanatkarlar Odası’nda diğer oda başkanlarının da sorunlarını dinleyen Palandöken, küçük esnafın sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade etti. (Bahar Çakar)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
4137 Kez Görüntülendi.
GÜNEŞ ENERJİSİ TARLALARI
GÜNDEM
708 Kez Görüntülendi.
“DÜNYAYA İNSAN SEVGİSİNİ ANLATTIK” 
SPOR
630 Kez Görüntülendi.
PETROL 'HEKİM'LİK! 1-4     
YAŞAM
2783 Kez Görüntülendi.
BARO SEÇİMİNDE 2 ADAY YARIŞACAK 
GÜNDEM
658 Kez Görüntülendi.
“İluh böyle akmasın”
YAŞAM
1309 Kez Görüntülendi.
TMO’DA REKOR SATIŞ
YAŞAM
927 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (388) 
YAŞAM
687 Kez Görüntülendi.
Şehit askerler için Mevlid 
SPOR
966 Kez Görüntülendi.
"ÖZÜR DİLİYORUZ" 
BİLİYOR MUYDUNUZ?
917 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (15 Ekim 2018)