Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

ODA, PALANDÖKEN’İ ŞAŞIRTTI 

*Batman Esnaf Sanatkarlar Odası’nın modern hizmet binasına konuk olan TESK Başkanı Bendevi Palandöken: “Böyle modern odalarımız da var. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi. Oda Başkanı Salih Kaplan, esnafın sorunlarını TESK Başkanı’na anlattı.

KAPLAN: “ESNAF ZORDA”

Önceki Batman’da bir dizi incelemelerde bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ziyaret ettiği Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yeni hizmet binası konukları şaşırttı. Oda Başkanlarıyla birlikte konuk olduğu Turgut Özal Bulvarı Güney Plaza iş merkezindeki Esnaf Odalar Başkanlığında Başkan Salih Kaplan’ı dinleyen Palandöken, bazı sorunların çözümü için çaba gösterdiklerini ifade etti. Yardımcısı Abdullah Padir ile kentteki esnafın sorunlarına dikkat çeken Kaplan: “Özellikle bankalar kredi ve çek konusunda esnafa sorun çıkarıyor. Bölgeyi riskli gören bankaların çek ve kredi konusunda batı illerine gösterdikleri kolaylığı buraya da sağlamalarını istiyoruz” dedi.

KİRALAR EL YAKIYOR

Kentin kalbi konumundaki Turgut Özal bulvarındaki kiraların 10 ila 15 bin TL arasında değiştiğine dikkat çeken Kaplan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Esnaf ayakta kalabilmenin mücadelesini veriyor. Kiralar ateş pahası. Hizmet binamızın da bulunduğu güzergahta işyeri kiraları tabiri caizse cep yakıyor. 2017 yılında İş-kur’un esnafa tanıdığı eleman desteği imkanını önümüzdeki yıl da sürdürmesini istiyoruz. Ayrıca KOSGEB’ten de esnafa kredi limitinin daha da artırılmasını bekliyoruz. Esnaf zor günler geçiriyor.” Esnaf Sanatkarlar Odası’nda diğer oda başkanlarının da sorunlarını dinleyen Palandöken, küçük esnafın sorunlarını çözmeye çalıştıklarını ifade etti. (Bahar Çakar)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
197 Kez Görüntülendi.
Kozluk'ta evde göçük meydana geldi, 1 ölü 6 yaralı!
GÜNDEM
1368 Kez Görüntülendi.
BARAJ TURİZMİ! 
GÜNDEM
1282 Kez Görüntülendi.
TARİHİ GARIN FİGÜRLERİ! 
GÜNDEM
2402 Kez Görüntülendi.
İKİ KAVGADA 8 YARALI  
SPOR
1289 Kez Görüntülendi.
NEFES KESEN GALİBİYET! 1-2  
GÜNDEM
82 Kez Görüntülendi.
“ÇOCUKLARA EN BÜYÜK DESTEK; SEVGİDİR” 
YAŞAM
1198 Kez Görüntülendi.
DBP’de yeni yönetim   
YAŞAM
186 Kez Görüntülendi.
Günün fotoğrafı 
YAŞAM
209 Kez Görüntülendi.
Tarihi istasyon! 
YAŞAM
241 Kez Görüntülendi.
DDY Gar’ında kömür hazırlığı