Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“HENTBOLA BÜYÜK PARALAR HARCANMIYOR” 

** Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şahin, bu yıl kurdukları hentbol takımında 4 yabancı sporcunun bulunduğunu belirterek: “Haftalardır grup liderliğini elimizde bulunduruyoruz. Bu takımın bütçesi ortada. Bazı sporcular asgari ücretin altında forma giyiyor” dedi.

“HENTBOLU SEVDİRİYORUZ”
Bu sezon hentbol 1. Liginde Batman’ı başarıyla temsil eden Hentbol Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Murat Şahin, üniversiteden kalan zamanının çoğunu yerel yönetim bünyesindeki spor branşlarına ayırıyor. Hentbol ve yüzmenin de aralarında bulunduğu onlarca spor branşında mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin: “Brezilya, Sırbistan ve Rusya’dan transfer ettiğimiz 4 yabancı sporcunun da bulunduğu takımın başında çok tecrübeli bir antrenörümüz var. Milli Takım eski Hentbol antrenörü Secaettin Aydoğ yönetiminde ekibimiz haftalardır liderliği elinde bulunduruyor. Amacımız hentbol sporunu bu şehre sevdirmektir” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTEN DÜŞÜK ÜCRET ALAN DA VAR”
Başkan Yardımcısı Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıda maalesef büyük transferler yapmışız gibi algı var. Bu tamamen yanlış. Transfer ettiğimiz hentbolcuların sözleşmeleri ortada. Kimseye elden para ödediğimiz yok. Herkes düzenli şekilde alacağını bankadan hesabından alıyor. Türkiye 2. Kupa maçlarını Beşiktaş ve Antalya gibi büyük takımların yer alacağı 4’lü turnuvayı Batman’a aldırdık. Ayrıca ortada kalan 1955 Batmanspor’un da 2 Milyon 800 bin liralık borcunu da biz üstlendik. Aksi takdirde ne liglere katılabilecekti ne de futbol dalında branşımız olacaktı. Batman Üniversitesi BESYO’da yıllardır görev yapıyorum. Öğrenci sayımız 890’ı buldu. Ben bu şehirde severek çalışıyorum. Sporun her branşını destekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
İHALE İLANLARI
8 Kez Görüntülendi.
BATMAN 2. İCRA DAİRESİ
GÜNDEM
1146 Kez Görüntülendi.
“BATMAN’IN BEKLENTİLERİNİ YAKALAMAYA ÇALIŞIYORUZ” 
GÜNDEM
1235 Kez Görüntülendi.
SON KURUM DA TAŞINDI! 
GÜNDEM
4081 Kez Görüntülendi.
500 YATAKLI YENİ HASTANE GELİYOR 
GÜNDEM
1125 Kez Görüntülendi.
“2500 TON FISTIK AZ” 
GÜNDEM
779 Kez Görüntülendi.
ESNAFIN YANINDA 
SPOR
426 Kez Görüntülendi.
PETROL’E PANSUMAN! 0-0
SPOR
83 Kez Görüntülendi.
Petrolspor güreş takımı 2. Lig’de
SPOR
344 Kez Görüntülendi.
1955 Batman ‘5’ledi!
SPOR
173 Kez Görüntülendi.
Tenis şampiyonası sona erdi