Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“HENTBOLA BÜYÜK PARALAR HARCANMIYOR” 

** Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şahin, bu yıl kurdukları hentbol takımında 4 yabancı sporcunun bulunduğunu belirterek: “Haftalardır grup liderliğini elimizde bulunduruyoruz. Bu takımın bütçesi ortada. Bazı sporcular asgari ücretin altında forma giyiyor” dedi.

“HENTBOLU SEVDİRİYORUZ”
Bu sezon hentbol 1. Liginde Batman’ı başarıyla temsil eden Hentbol Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Murat Şahin, üniversiteden kalan zamanının çoğunu yerel yönetim bünyesindeki spor branşlarına ayırıyor. Hentbol ve yüzmenin de aralarında bulunduğu onlarca spor branşında mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin: “Brezilya, Sırbistan ve Rusya’dan transfer ettiğimiz 4 yabancı sporcunun da bulunduğu takımın başında çok tecrübeli bir antrenörümüz var. Milli Takım eski Hentbol antrenörü Secaettin Aydoğ yönetiminde ekibimiz haftalardır liderliği elinde bulunduruyor. Amacımız hentbol sporunu bu şehre sevdirmektir” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTEN DÜŞÜK ÜCRET ALAN DA VAR”
Başkan Yardımcısı Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıda maalesef büyük transferler yapmışız gibi algı var. Bu tamamen yanlış. Transfer ettiğimiz hentbolcuların sözleşmeleri ortada. Kimseye elden para ödediğimiz yok. Herkes düzenli şekilde alacağını bankadan hesabından alıyor. Türkiye 2. Kupa maçlarını Beşiktaş ve Antalya gibi büyük takımların yer alacağı 4’lü turnuvayı Batman’a aldırdık. Ayrıca ortada kalan 1955 Batmanspor’un da 2 Milyon 800 bin liralık borcunu da biz üstlendik. Aksi takdirde ne liglere katılabilecekti ne de futbol dalında branşımız olacaktı. Batman Üniversitesi BESYO’da yıllardır görev yapıyorum. Öğrenci sayımız 890’ı buldu. Ben bu şehirde severek çalışıyorum. Sporun her branşını destekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
2621 Kez Görüntülendi.
AF SONRASI ‘KAÇAĞA’ YIKIM! 
GÜNDEM
726 Kez Görüntülendi.
60 BİN DEKARDA FISTIK! 
GÜNDEM
1151 Kez Görüntülendi.
 ‘KRİSTAL’ OPERASYONU! 
GÜNDEM
3851 Kez Görüntülendi.
DUYUMLAR, İHALEYİ İPTAL ETTİRDİ 
GÜNDEM
429 Kez Görüntülendi.
“TALEPLERİMİZ KARŞILANMALI”
GÜNDEM
3274 Kez Görüntülendi.
Son teknoloji araç Belediye’de 
YAŞAM
1070 Kez Görüntülendi.
10 YENİ PARK YAPILIYOR 
YAŞAM
183 Kez Görüntülendi.
28 Yangına müdahale 
YAŞAM
508 Kez Görüntülendi.
Polis Radyosu, Batman frekansıyla yayında 
SAĞLIK
1731 Kez Görüntülendi.
SAĞLIĞINA KAVUŞUYOR