Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“HENTBOLA BÜYÜK PARALAR HARCANMIYOR” 

** Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şahin, bu yıl kurdukları hentbol takımında 4 yabancı sporcunun bulunduğunu belirterek: “Haftalardır grup liderliğini elimizde bulunduruyoruz. Bu takımın bütçesi ortada. Bazı sporcular asgari ücretin altında forma giyiyor” dedi.

“HENTBOLU SEVDİRİYORUZ”
Bu sezon hentbol 1. Liginde Batman’ı başarıyla temsil eden Hentbol Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Murat Şahin, üniversiteden kalan zamanının çoğunu yerel yönetim bünyesindeki spor branşlarına ayırıyor. Hentbol ve yüzmenin de aralarında bulunduğu onlarca spor branşında mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin: “Brezilya, Sırbistan ve Rusya’dan transfer ettiğimiz 4 yabancı sporcunun da bulunduğu takımın başında çok tecrübeli bir antrenörümüz var. Milli Takım eski Hentbol antrenörü Secaettin Aydoğ yönetiminde ekibimiz haftalardır liderliği elinde bulunduruyor. Amacımız hentbol sporunu bu şehre sevdirmektir” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTEN DÜŞÜK ÜCRET ALAN DA VAR”
Başkan Yardımcısı Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıda maalesef büyük transferler yapmışız gibi algı var. Bu tamamen yanlış. Transfer ettiğimiz hentbolcuların sözleşmeleri ortada. Kimseye elden para ödediğimiz yok. Herkes düzenli şekilde alacağını bankadan hesabından alıyor. Türkiye 2. Kupa maçlarını Beşiktaş ve Antalya gibi büyük takımların yer alacağı 4’lü turnuvayı Batman’a aldırdık. Ayrıca ortada kalan 1955 Batmanspor’un da 2 Milyon 800 bin liralık borcunu da biz üstlendik. Aksi takdirde ne liglere katılabilecekti ne de futbol dalında branşımız olacaktı. Batman Üniversitesi BESYO’da yıllardır görev yapıyorum. Öğrenci sayımız 890’ı buldu. Ben bu şehirde severek çalışıyorum. Sporun her branşını destekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
4098 Kez Görüntülendi.
İŞTE YENİ İMAR ALANI SINIRI 
GÜNDEM
362 Kez Görüntülendi.
EN SAMİMİ HEDİYE; ÇİÇEK! 
YAŞAM
1045 Kez Görüntülendi.
Trafo yıkıldı, trafik rahatlayacak
GÜNDEM
526 Kez Görüntülendi.
KİRLİLİĞİN BOYUTU, GÜNDE 3 SİGARA İÇER GİBİ! 
YAŞAM
366 Kez Görüntülendi.
Bulutlar, Batman’ın üzerini kapladı
YAŞAM
309 Kez Görüntülendi.
Yaya geçitleri boyanıyor
YAŞAM
1269 Kez Görüntülendi.
TMO, pirinç yetiştiremiyor
YAŞAM
1124 Kez Görüntülendi.
 “Yeni yıldan umutluyuz”
YAŞAM
650 Kez Görüntülendi.
SP Genel Başkanı geliyor
GÜNDEM
274 Kez Görüntülendi.
Park halindeki araçtan uyuşturucu çıktı!