Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“HENTBOLA BÜYÜK PARALAR HARCANMIYOR” 

** Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şahin, bu yıl kurdukları hentbol takımında 4 yabancı sporcunun bulunduğunu belirterek: “Haftalardır grup liderliğini elimizde bulunduruyoruz. Bu takımın bütçesi ortada. Bazı sporcular asgari ücretin altında forma giyiyor” dedi.

“HENTBOLU SEVDİRİYORUZ”
Bu sezon hentbol 1. Liginde Batman’ı başarıyla temsil eden Hentbol Spor Kulübü Başkanı Doç. Dr. Murat Şahin, üniversiteden kalan zamanının çoğunu yerel yönetim bünyesindeki spor branşlarına ayırıyor. Hentbol ve yüzmenin de aralarında bulunduğu onlarca spor branşında mücadele ettiklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Şahin: “Brezilya, Sırbistan ve Rusya’dan transfer ettiğimiz 4 yabancı sporcunun da bulunduğu takımın başında çok tecrübeli bir antrenörümüz var. Milli Takım eski Hentbol antrenörü Secaettin Aydoğ yönetiminde ekibimiz haftalardır liderliği elinde bulunduruyor. Amacımız hentbol sporunu bu şehre sevdirmektir” dedi.

“ASGARİ ÜCRETTEN DÜŞÜK ÜCRET ALAN DA VAR”
Başkan Yardımcısı Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dışarıda maalesef büyük transferler yapmışız gibi algı var. Bu tamamen yanlış. Transfer ettiğimiz hentbolcuların sözleşmeleri ortada. Kimseye elden para ödediğimiz yok. Herkes düzenli şekilde alacağını bankadan hesabından alıyor. Türkiye 2. Kupa maçlarını Beşiktaş ve Antalya gibi büyük takımların yer alacağı 4’lü turnuvayı Batman’a aldırdık. Ayrıca ortada kalan 1955 Batmanspor’un da 2 Milyon 800 bin liralık borcunu da biz üstlendik. Aksi takdirde ne liglere katılabilecekti ne de futbol dalında branşımız olacaktı. Batman Üniversitesi BESYO’da yıllardır görev yapıyorum. Öğrenci sayımız 890’ı buldu. Ben bu şehirde severek çalışıyorum. Sporun her branşını destekliyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
POLİTİKA
17 Kez Görüntülendi.
OYLAR SAYILIYOR! BATMAN’DA KATILIM YÜKSEK
GÜNDEM
116 Kez Görüntülendi.
BİR BABA MESLEĞİ TARİH OLUYOR 
SPOR
227 Kez Görüntülendi.
250 BİN TL’LİK ÇEKİ KULÜBE VERDİ  
POLİTİKA
125 Kez Görüntülendi.
OYUNU AMBULANSTA KULLANDI 
EKONOMİ
93 Kez Görüntülendi.
Soğan ve patatesin yanına yaklaşılmıyor  
GÜNDEM
114 Kez Görüntülendi.
Suriyeli kadının küpelerini çaldılar 
YAŞAM
98 Kez Görüntülendi.
İkinci el giysi-ayakkabılar revaçta 
YAŞAM
164 Kez Görüntülendi.
Pazarın en yaşlısı 
YAŞAM
69 Kez Görüntülendi.
Karpuz bolluğu 
YAŞAM
87 Kez Görüntülendi.
Yünler kaldırımda