Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Öyle bir değişti ki Batman

Batman’ın fotoromanı (111) 

Barış Arslan

*Batman ‘İl’ olmadan Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü ve petrol kentinin ilk günlük gazetesi ‘Batman Çağdaş’ın yıldönümü ile etkinlikleri kentte ses getirirdi. İşte o etkinliklerden bir kesit daha…

1 NOLU MİSAFİRHANEDE ÇAĞDAŞ ETKİNLİĞİ

Petrol kentinin ilk günlük gazetesi ‘Batman Çağdaş’ın 1989 yılında ‘yılın başarılıları’ ödül töreninde, o dönemin gazete emekçilerinden geride bu kare kaldı. Tüccar Terzi Nuri Ekinci, TPAO emeklisi İlhami Bucağı, Batman Çağdaş kurucusu Enver Arslan, TPAO emeklisi Suphi Erin, Mehmet Yeşilırmak, Abdulhamit Erin, Emin Bulut, gazeteci Nedim Arslan (ayaktakiler), gazeteci Ercan Arslan ve Recep Arslan (oturanlar).

ÇAĞDAŞ’IN YILDÖNÜMÜ PARK RESTAURANT’TAYDI

1987 Yılında yıl dönümünü TPAO Park restaurant’ta kutlayan Batman Çağdaş’ı, o dönemler ilçe yöneticileri yalnız bırakmamıştı. Eski Belediye Başkanvekili Abdulkadir Tatar, TPAO eski Bölge Müdürü Mehmet Yamaç, TÜPRAŞ eski Rafineri Müdürü Cevat Kocaman, Gençlik ve Spor eski Müdürü Abdulkadir Ekmen, Batman Çağdaş’ın yazarlarından merhum Yaşar Koray ile Belediye emeklisi Nazif Akar’ın katıldığı Batman Çağdaş’ın yıldönümünde; Yazı İşleri Müdürümüz Arif Arslan’ın konuşma yaptığı o anın bir karesi.

O RENKLİ SİMALAR ARAMIZDA YOK

Batman’ın ‘ilçe’ olduğu dönemlerde Türkiye Petrolleri’nin tesisleri, kentin aynası gibiydi. Daha çok çalışanlarına yönelik hizmet veren TPAO Park restaurant, dolup taşardı. Bir dönemler TPAO’da iz bırakan eski dönemin yöneticilerinden Çetin Yıldırım ve TPAO Personel Müdürü Mehmet Yıldız yaşamını yitirirken, yıllarca TPAO’ya hizmet veren eski spor şefi Şehmus Öney, Raman Öztürk ve Halit Edip Özcan’ın da aralarında bulunduğu TPAO eski emektarları Ankara, Mersin, İstanbul ve Yalova’ya yerleşti. İşte TPAO’nun kapatılan restaurant’ında ağırlanan eski yöneticilerden bir fotoğraf.

HAMİDİ, İLÇE’NİN SON BAŞKANIYDI

1984 ila 1994 yılları arasında Batman Belediye Başkanlığını yapan AK Parti Milletvekili Ataullah Hamidi, 1990 tarihinde ‘İl’ olan petrol kentinin hem ‘İlçe’ hem de ‘İl’ Belediye Başkanlığını yapan tecrübeli politikacılarından. İşte eski Belediye binasında Hamidi, 16 Mayıs 1990’da ‘İl’ olan Batman’ın beklentilerini Yazı İşleri Müdürümüz Arif Arslan’a anlattığı anın bir karesi.

TPAO’NUN EMEKTARLARI

Tarih: 10 Aralık 1993. TPAO’nun kuruluş yıl dönümü için kokteyl hazırlayan emektar aşçılarının, hazırladıkları menü önünde hatıra fotoğrafındaki simalar; Şehmus Ustabaşı, Halit Edip Özcan, Nuri Kaya, Mecit Demir, İbrahim usta, Mahmut Songan, Mahmut Apatay, Menaf Özkan, Süleyman, Aydın ve Hasan usta. Bir dönemlerin TPAO Beyaz saray’da aşçılık yapan emektarlar daha sonra Kristal Park’ta görevlendirilmişti. Bu karedekilerin tamamı emekliye ayrıldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
1083 Kez Görüntülendi.
300 MİLYON TL’LİK SEKTÖR! 
EĞİTİM
418 Kez Görüntülendi.
KARNE HEYECANI 
GÜNDEM
1378 Kez Görüntülendi.
“BATMAN ÇAYI ISLAH PROJESİ DEVAM EDECEK” 
GÜNDEM
308 Kez Görüntülendi.
SURİYELİ SIĞINMACILARA SAĞLIK VE NAKDİ YARDIM 
SPOR
359 Kez Görüntülendi.
GALİBİYETLE BAŞLAYIN! 
YAŞAM
718 Kez Görüntülendi.
Belediye’den kadınlara gezi jesti 
GÜNDEM
143 Kez Görüntülendi.
21 Bin 365 kanal arızası giderildi 
GÜNDEM
452 Kez Görüntülendi.
Fırtına, yaşamı olumsuz etkiledi 
YAŞAM
429 Kez Görüntülendi.
Borsa heyeti, Katar’daydı  
YAŞAM
3939 Kez Görüntülendi.
BOSS Lounge Batman’da