Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Sporda nostalji (97)

**Batman Belediyespor ve Petrolspor, petrol kentinde iz bırakan ekipler oldu. Belediyespor, 23 yıllık sürenin ardından kapandı. Petrospor ise 16 yıldır mücadele ettiği liginden üst liglere çıkamadı.

TPAO STADINDA
UNUTULMAYAN MAÇLAR
16 Mayıs Şehir stadının onarımda olduğu dönemlerde Türkiye Petrolleri’nin futbol stadı, taraftarların akınına uğrardı. 2. Lig şampiyonluğunu iki kez Batman’a yaşatan Belediye’nin maçları ise görülmeye değerdi. Grubunda rakip tanımayan Belediye bir dönemler komşu ilin ekibi Muş’u TPAO stadında ağırlarken golcü Yusuf’un penaltıdan attığı golle Batman’dan eli boş göndermişti.

TARAFTAR TRİBÜNÜ DOLDURURDU
Batmanlı futbolseverler, Belediyespor kadar Petrolspor’u da yalnız bırakmıyordu. Kapalı tribünün iki tarafı da karşılaşmalarda tıklım tıklım olurdu. 1993-94 Futbol sezonunda bir üst lige çıkmak için mücadele veren Petrolspor’un 12. Adamı taraftarlarıydı. İşte kapalının bir bölümünde futbolseverler galibiyet golünü atan Petrol’e gösterdikleri o sevgi selinden bir kare.

REŞİT’İN DÜĞÜNÜ
Batman Petrolspor’a uzun yıllar hizmet veren ve kaptanlığını yapan Reşit Kaygu 1998 yılında bekarlığa veda ederken, kırmızı-beyazlı ekibin yıldız futbolcuları ile halay çekmişti. Kaleci Yalçın, golcü Mehmet Kaplan ve diğer futbolcularla Raman mahallesindeki evinin bahçesinde halay çeken Reşit, objektiflerimize böyle yansımıştı.

PETROL’DE GENÇ YETENEKLER YETİŞTİ
Batman Petrolspor’un alt yapısında yüzlerce genç yetenek yetişti. TP’nin stadında kış mevsiminde çamur ve su birikintileri içinde mücadele eden kırmızı-beyazlıların alt yapısında o dönemler yetişen futbolculardan bazıları: “Kaleci Pınar, Ömer, Erdal, Fatih Kanağı ve Rıdvan Gönülaçar.” 1991-92 sezonunda Petrolspor’un amatör takımından bir kare.

GENÇLERBİRLİĞİ’NDE YILDIZLAŞTILAR
Batman’ın amatör takımlarından Gençlerbirliği’ni 1984-86 sezonunda TÜPRAŞ emeklisi Şeref Özpirinççi çalıştırmıştı. Batman amatör liginde bir dönem şampiyonluğu zorlayan Gençlerbirliği’nin 84 sezonundaki ekibi şöyleydi; kaleci Halit, Hacı, Mehmet, Veysi, Yüksel, Feyzullah, Metin, Şeref, Mehdi ve kaleci Mahmut ile Şeref Özpirinççi (Ayaktakiler). Yusuf, Cengiz, Abidin, Erol, Hikmet ve Ahmet (Oturanlar.)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
4083 Kez Görüntülendi.
İŞTE YENİ İMAR ALANI SINIRI 
GÜNDEM
359 Kez Görüntülendi.
EN SAMİMİ HEDİYE; ÇİÇEK! 
YAŞAM
1036 Kez Görüntülendi.
Trafo yıkıldı, trafik rahatlayacak
GÜNDEM
525 Kez Görüntülendi.
KİRLİLİĞİN BOYUTU, GÜNDE 3 SİGARA İÇER GİBİ! 
YAŞAM
363 Kez Görüntülendi.
Bulutlar, Batman’ın üzerini kapladı
YAŞAM
308 Kez Görüntülendi.
Yaya geçitleri boyanıyor
YAŞAM
1260 Kez Görüntülendi.
TMO, pirinç yetiştiremiyor
YAŞAM
1115 Kez Görüntülendi.
 “Yeni yıldan umutluyuz”
YAŞAM
646 Kez Görüntülendi.
SP Genel Başkanı geliyor
GÜNDEM
272 Kez Görüntülendi.
Park halindeki araçtan uyuşturucu çıktı!