Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

NEFES ALDIRACAK 

“Elini uzat, engel olma” temasıyla başlanılan proje gerçekleşti

*Bu yılın başlarında yapımına başlanılan Kira alanındaki mesire alanı mükemmel bir görünüme kavuştu. Vali Ahmet Deniz, mesire alanındaki eksikliklerin giderilmesini istedi.

MESİRE ALANI EL ŞEKLİNDE OLACAK

1. ve 2. Etap çalışmalarının yaklaşık 2 milyon 780 bin TL'ye mal olan Beşiri Kıra dağındaki Batman'ın yeni mesire alanı el şekli figürünü andıracak. Engelli ve yaşlıların da yararlanabileceği yeni mesire alanında 3. etap çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanılacak. Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir Özer, "Valimiz sayın Ahmet Deniz'in üzerinde titizlikle durduğu 3. etap çalışmasına yakında başlayacağız" dedi.

500 DÖNÜMLÜK ALANI KAPSIYOR
Batman ile Beşiri ilçesini birleştirecek yeni mesire alanında çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Önceki gün beraberinde il yöneticileri ile birlikte kira dağındaki mesire alanına çıkarma yapan Vali Ahmet Deniz, DİKA’nın desteklediği ve Özel İdare’nin yaptığı Kira’daki mesire alanında incelemelerde bulundu. “Elini Uzat, engel olma” temasıyla inşa edilen mesire alanını dolaşan Vali Deniz, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yeni mesire alanının önümüzdeki yıl hizmete açılacağı bildirildi. Mesire yaklaşık 2 milyon 750 bin TL’ye mal olacak. 3. Etap çalışmasına önümüzdeki yıl başlanılacak.

MESİRE ALANINDA HER ŞEY VAR
500 Dönümlük alanda yapılan mesire alanında çalışmaların büyük bir bölümünün tamamlandığını kaydeden Vali Deniz: “Mesire alanı toplam 500 dönüm alan üzerine inşa edildi. Mesire alanında 70 adet kamelya, oturma bankları, çocuk oyun alanları, spor alanları, yürüyüş parkuru ve otopark alanları yapıldı. Büyük bir kısmı tamamlandı. Piknik alanın tamamlanmasıyla birlikte vatandaşlarımız, aileleriyle birlikte rahat bir ortamda piknik yapabilecekleri ve zaman geçirebileceği bir mesire alanına kavuşmuş olacaklar” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar

Mesut DEMİR 12 Ay Önce

emeği geçenlerden Allah razı olsun

Daha Fazla Haber
BİLİYOR MUYDUNUZ?
6 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (19 Ekim 2018)
YAŞAM
5 Kez Görüntülendi.
‘8. Şerzan Kurt öykü ödülleri’ başvuruları başladı
YAŞAM
8 Kez Görüntülendi.
Basketbol takımına moral
YAŞAM
10 Kez Görüntülendi.
Hayvansever eğitim kurumu
YAŞAM
20 Kez Görüntülendi.
BATMANLI BAZI YAZARLAR FUARDA
YAŞAM
17 Kez Görüntülendi.
BÜYÜK YARIŞ MUHTAR ADAYLARI ARASINDA
GÜNDEM
7858 Kez Görüntülendi.
FECİ KAZA! 1 ÖLÜ 1 YARALI
YAŞAM
1773 Kez Görüntülendi.
606 BİN TL’YE MAL OLDU
GÜNDEM
1520 Kez Görüntülendi.
 “ŞEHRİM İÇİN HER GÖREVE HAZIRIM” 
GÜNDEM
2265 Kez Görüntülendi.
2 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK