Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

“Saygıyla anıyoruz”

** 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle Belediye Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy ve Ak Parti İl Başkanı Murat Güneştekin, mesaj yayımladı.

“REFORMİST BİR DEVLET ADAMIYDI”
Ak Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Güneştekin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihimizin en zor dönemlerinde milletine ve bağımsızlığımıza olan inancını yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadeleci kimliği ile dünyanın gördüğü askeri bir deha olmanın yanında reformist bir devlet adamı olması onu Dünya Tarihindeki Sayılı Liderlerden biri haline getirmiştir. Atatürk'ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, Türkiye'mizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir. Bugün de dün olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderken, bağımsızlığımızdan ve milli duruşumuzdan ödün vermeden 15 Temmuzda halkımızın demokrasisine canları pahasına sahip çıktıklarını ve daha güçlü bir Türkiye için var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini isteriz. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet ve şükran duyguları içerisinde anıyorum.”

“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”
Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Aksoy, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin kurucusu Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz. Atatürk’ün bize bıraktığı en büyük armağanı Cumhuriyet’tir. Eşsiz bir devlet adamı ve lideri olan Atatürk, Cumhuriyetimizin sonsuza kadar yaşaması için birçok yeniliklere de imza atıp, inkılap hareketi başlatmıştır. Son nefesine kadar ülkemizin her alanda büyümesi için çaba gösteren Atatürk, ileri görüşlülüğü sayesinde dünyanın saygın devlet adamı unvanına sahip olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde O’nu; saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
603 Kez Görüntülendi.
ÇOCUK KAÇIRMA GİRİŞİMİ İDDİASI!
GÜNDEM
299 Kez Görüntülendi.
MAHSUR KALAN KALANA! 
GÜNDEM
175 Kez Görüntülendi.
Batman samanı revaçta
EKONOMİ
297 Kez Görüntülendi.
FİYATLARA NELER OLUYOR?  
GÜNDEM
724 Kez Görüntülendi.
Hamidi ailesinin acı günü
GÜNDEM
64 Kez Görüntülendi.
VEREM SAVAŞ’TA RÖNTGEN CİHAZI ARIZALI!
YAŞAM
117 Kez Görüntülendi.
BÜ’de ‘teknokent’ projesi gerçekleşiyor 
YAŞAM
94 Kez Görüntülendi.
Batman’da seracılık tuttu
YAŞAM
237 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (321) 
SPOR
113 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (202)