Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Yeni hava mania sınırları belirleniyor

*Hava mania sorununu çözmek için SEGAR mühendislik firmasıyla anlaşan Batman Belediyesi, yeni hava mania sınırları için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden olumlu sonuç aldı.

ARALIK’TA ÇÖZÜLÜYOR
İnşaat sektörünün dört gözle beklediği yeni hava mania sınırları, uzun bir aradan sonra çözüme kavuşuyor. SEGAR Mühendislik firması ile bu yılın Şubat ayında anlaşma yapan Belediye, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’yle de görüşmeleri sıklaştırdı. Batman’ın hava mania işini üstlenen firma, personel sayısını artırarak Ağustos’ta çalışmaları tamamladı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne 1. Havacılık raporunu teslim etti. 2. Raporda da sonucun son aşamaya geldiği belirtildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ CANLANACAK
Bu ayın başında 2. Çalışmayı da bitirmeyi planlayan firma yetkilileri, Batman Belediyesi bilgisi dahilinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden olumlu görüş aldı. Hava mania raporunun süresinden en az iki ay önce çıkmasının planlandığı belirten firma yetkileri şöyle konuştular; “Bu ay toplantı yapıldığı takdirde hava maina sorunu Aralık’ta sonuçlanacak ve Batman’ın yeni hava mania sınırları Belediye’ye gönderilecek.” Öte yandan inşaat sektörü temsilcileri de hava mania sorunu çözümü konusunda aylardır çalışmanın sonuçlanmasını beklediğini belirterek: “Yeni hava mania sınırlarının belirlenmesiyle inşaat sektörü uzun bir aradan sonra canlanacak” diye konuştular. (Haber Merkezi)

Yorumlar

cano 1 Hafta Önce

hadi hayırlısı İNŞAALLAH güzel batmanımızın bu sorunu çözüme kavuşurda binlerce insan iş aş ve feraha kavuşur

Daha Fazla Haber
YAŞAM
669 Kez Görüntülendi.
TÜPRAŞ’ta şimdi de sözlü sınav!
GÜNDEM
5744 Kez Görüntülendi.
TEPE, YOL SEVİYESİNE İNECEK 
GÜNDEM
451 Kez Görüntülendi.
Ihlamur’un kilosu 140 TL 
GÜNDEM
989 Kez Görüntülendi.
ALTIN ‘CEP’ YAKIYOR! 
GÜNDEM
3441 Kez Görüntülendi.
 “BU PROJE YARIDA KALMASIN” 
GÜNDEM
1419 Kez Görüntülendi.
İKİ AYAĞI AYAKTA! 
YAŞAM
223 Kez Görüntülendi.
“Her ay 10 okura kitap”
YAŞAM
1953 Kez Görüntülendi.
"Güneştekin başkanlığı hak etti" 
KÜLTÜR-SANAT
226 Kez Görüntülendi.
KÜLTÜR-SANAT'TA BU HAFTA... 
YAŞAM
1065 Kez Görüntülendi.
Öyle bir değişti ki Batman