Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

SON GÜN İZDİHAMI 

Açık lise ve ortaokul kayıtlarının son gününde kuyruk oluştu

** Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Hayat Boyu Öğrenme Açık Lise ve Ortaokul kayıtlarının son gününde kayıt bürosu önünde uzun kuyruk oluştu.

SON GÜNDE 1000 BAŞVURU
15 Eylül 2017 tarihinde sona eren açık lise ve ortaokul kayıt yenileme ve yeni başvurularda izdiham oluştu. Ziya Gökalp Mahallesi 1717 sokaktaki HEM Açık öğretim bürosuna son günde 1000 kişinin kaydı yapıldı. Kuyruğa girenlerin tümünün başvurusunu mesai saati bitimine kadar yapan lise ve ortaokul açık öğretim bürosu görevlileri, kuyruktaki herkesin kaydının yapıldığını belirterek: “Kurban bayramından bu yana talep vardı. Fakat son gün kuyruk oluştu” dediler.

“ÖĞRENCİ SAYISI 15 BİNİ GEÇER”
Geçen yıl açık lise ve ortaokula 14.800 öğrencinin kayıtlı olduğunu hatırlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Bu yıl okullara yanlış tercih nedeniyle kayıtlarını yaptırmayan öğrencilerin başvurusunu da göz önünde bulunduruyoruz. Açık lise ve ortaokula 15 binin üzerinde öğrenci kaydı olacak. Müracaatın son gününde binin üzerinde öğrenci kaydı yapıldı. Önümüzdeki hafta da açıkta kalan diğer öğrencilerin kayıtları olacak. Bu yıl açık lise ve ortaokula ciddi bir artış oldu.” Bu arada müracaatların 22 Eylül tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
925 Kez Görüntülendi.
PETROL-İŞ: "KALİFİYE İŞÇİLER DEĞERLENDİRİLSİN"
GÜNDEM
567 Kez Görüntülendi.
FUAR HEYECANI
GÜNDEM
1529 Kez Görüntülendi.
BATMAN-ANKARA UÇAĞINDA RÖTAR
GÜNDEM
556 Kez Görüntülendi.
BATMAN’I FUAR HEYECANI SARDI 
GÜNDEM
346 Kez Görüntülendi.
BÖLGE, TOZ DUMAN
GÜNDEM
732 Kez Görüntülendi.
Pompalı tüfeğe el konuldu 
GÜNDEM
2779 Kez Görüntülendi.
Fuhuş operasyonu 
YAŞAM
675 Kez Görüntülendi.
Ziyaretçilere açıldı 
YAŞAM
785 Kez Görüntülendi.
KIŞIN KAVURMASI HAZIR 
YAŞAM
631 Kez Görüntülendi.
PİDE EKMEĞİ YOK SATIYOR