Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

SON GÜN İZDİHAMI 

Açık lise ve ortaokul kayıtlarının son gününde kuyruk oluştu

** Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Hayat Boyu Öğrenme Açık Lise ve Ortaokul kayıtlarının son gününde kayıt bürosu önünde uzun kuyruk oluştu.

SON GÜNDE 1000 BAŞVURU
15 Eylül 2017 tarihinde sona eren açık lise ve ortaokul kayıt yenileme ve yeni başvurularda izdiham oluştu. Ziya Gökalp Mahallesi 1717 sokaktaki HEM Açık öğretim bürosuna son günde 1000 kişinin kaydı yapıldı. Kuyruğa girenlerin tümünün başvurusunu mesai saati bitimine kadar yapan lise ve ortaokul açık öğretim bürosu görevlileri, kuyruktaki herkesin kaydının yapıldığını belirterek: “Kurban bayramından bu yana talep vardı. Fakat son gün kuyruk oluştu” dediler.

“ÖĞRENCİ SAYISI 15 BİNİ GEÇER”
Geçen yıl açık lise ve ortaokula 14.800 öğrencinin kayıtlı olduğunu hatırlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Bu yıl okullara yanlış tercih nedeniyle kayıtlarını yaptırmayan öğrencilerin başvurusunu da göz önünde bulunduruyoruz. Açık lise ve ortaokula 15 binin üzerinde öğrenci kaydı olacak. Müracaatın son gününde binin üzerinde öğrenci kaydı yapıldı. Önümüzdeki hafta da açıkta kalan diğer öğrencilerin kayıtları olacak. Bu yıl açık lise ve ortaokula ciddi bir artış oldu.” Bu arada müracaatların 22 Eylül tarihine kadar uzatıldığı belirtildi. (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
532 Kez Görüntülendi.
ÇOCUK KAÇIRMA GİRİŞİMİ İDDİASI!
GÜNDEM
278 Kez Görüntülendi.
MAHSUR KALAN KALANA! 
GÜNDEM
166 Kez Görüntülendi.
Batman samanı revaçta
EKONOMİ
270 Kez Görüntülendi.
FİYATLARA NELER OLUYOR?  
GÜNDEM
672 Kez Görüntülendi.
Hamidi ailesinin acı günü
GÜNDEM
58 Kez Görüntülendi.
VEREM SAVAŞ’TA RÖNTGEN CİHAZI ARIZALI!
YAŞAM
113 Kez Görüntülendi.
BÜ’de ‘teknokent’ projesi gerçekleşiyor 
YAŞAM
90 Kez Görüntülendi.
Batman’da seracılık tuttu
YAŞAM
225 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (321) 
SPOR
101 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (202)