Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Esnafın umudu; bayram!

Bayrama iki hafta kala Batmanlılar, bayram hazırlığına başladı. Kıyafetten şekerlemeye kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkanı buldukları AVM ve pazarlarda hareketlilik dikkat çekiyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI
Batman’da bayram hazırlığına erken başlayan vatandaşlar, kıyafetten şekerlemeye kadar birçok ihtiyaçlarını karşılamak için AVM’ler ile pazarların yolunu tutuyor. Aileler, çocuklarının bayramlık kıyafet alışverişlerini eski çarşı merkezindeki giyim mağazalarından karşılıyor. Hesaplı alışveriş imkanından yararlanmak isteyenler, AVM’ler ile Çarşı merkezindeki mağazaların yolunu tutuyor. Bayrama iki hafta kala giyim ağırlıklı işyerleri vatandaşlarla dolmaya başladı. Mağazalar, bayram alış-veriş günleri için reyonları hazırladı.

“HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”
Piyasadaki durgunluğun bayram alış-verişiyle hareketlenmesini beklediklerini belirten giyimci Hakim Acar: “Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı Ramazan bayramı üzerine yaptık. Yeni ürünleri getirdik. İnşallah bu bayram, beklentilerimizi karşılayacak” dedi. Ayakkabı satıcısı Servet Nergiz ise şunları söyledi: “Bayram öncesi ürün çeşidini artırdık. Bayram alışverişiyle piyasanın düzelmesini bekliyoruz. Bayrama son bir hafta kala işyerlerimizi gece-gündüz açık tutacağız.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
EĞİTİM
20 Kez Görüntülendi.
KPSS kayıt kuyruğu 
POLİTİKA
5009 Kez Görüntülendi.
İŞTE AK PARTİ’NİN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI! LİSTEDE DEĞİŞİM
YAŞAM
215 Kez Görüntülendi.
Öyle bir değişti ki Batman
BİLİYOR MUYDUNUZ?
192 Kez Görüntülendi.
BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? (22 Mayıs 2018)
YAŞAM
125 Kez Görüntülendi.
Batman turu…
YAŞAM
109 Kez Görüntülendi.
Dolu dolu Ramazan!
YAŞAM
120 Kez Görüntülendi.
Dar gelirlileri unutmadılar
YAŞAM
293 Kez Görüntülendi.
Yer sofrasına konuk oldular
YAŞAM
71 Kez Görüntülendi.
Vali Deniz, minikleri sevindirdi
YAŞAM
163 Kez Görüntülendi.
İftar yemeğinde buluştular