Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Esnafın umudu; bayram!

Bayrama iki hafta kala Batmanlılar, bayram hazırlığına başladı. Kıyafetten şekerlemeye kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkanı buldukları AVM ve pazarlarda hareketlilik dikkat çekiyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI
Batman’da bayram hazırlığına erken başlayan vatandaşlar, kıyafetten şekerlemeye kadar birçok ihtiyaçlarını karşılamak için AVM’ler ile pazarların yolunu tutuyor. Aileler, çocuklarının bayramlık kıyafet alışverişlerini eski çarşı merkezindeki giyim mağazalarından karşılıyor. Hesaplı alışveriş imkanından yararlanmak isteyenler, AVM’ler ile Çarşı merkezindeki mağazaların yolunu tutuyor. Bayrama iki hafta kala giyim ağırlıklı işyerleri vatandaşlarla dolmaya başladı. Mağazalar, bayram alış-veriş günleri için reyonları hazırladı.

“HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”
Piyasadaki durgunluğun bayram alış-verişiyle hareketlenmesini beklediklerini belirten giyimci Hakim Acar: “Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı Ramazan bayramı üzerine yaptık. Yeni ürünleri getirdik. İnşallah bu bayram, beklentilerimizi karşılayacak” dedi. Ayakkabı satıcısı Servet Nergiz ise şunları söyledi: “Bayram öncesi ürün çeşidini artırdık. Bayram alışverişiyle piyasanın düzelmesini bekliyoruz. Bayrama son bir hafta kala işyerlerimizi gece-gündüz açık tutacağız.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
3530 Kez Görüntülendi.
İŞTE YENİ İMAR ALANI SINIRI 
GÜNDEM
271 Kez Görüntülendi.
EN SAMİMİ HEDİYE; ÇİÇEK! 
YAŞAM
799 Kez Görüntülendi.
Trafo yıkıldı, trafik rahatlayacak
GÜNDEM
419 Kez Görüntülendi.
KİRLİLİĞİN BOYUTU, GÜNDE 3 SİGARA İÇER GİBİ! 
YAŞAM
287 Kez Görüntülendi.
Bulutlar, Batman’ın üzerini kapladı
YAŞAM
235 Kez Görüntülendi.
Yaya geçitleri boyanıyor
YAŞAM
1081 Kez Görüntülendi.
TMO, pirinç yetiştiremiyor
YAŞAM
968 Kez Görüntülendi.
 “Yeni yıldan umutluyuz”
YAŞAM
518 Kez Görüntülendi.
SP Genel Başkanı geliyor
GÜNDEM
223 Kez Görüntülendi.
Park halindeki araçtan uyuşturucu çıktı!