Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Esnafın umudu; bayram!

Bayrama iki hafta kala Batmanlılar, bayram hazırlığına başladı. Kıyafetten şekerlemeye kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkanı buldukları AVM ve pazarlarda hareketlilik dikkat çekiyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI
Batman’da bayram hazırlığına erken başlayan vatandaşlar, kıyafetten şekerlemeye kadar birçok ihtiyaçlarını karşılamak için AVM’ler ile pazarların yolunu tutuyor. Aileler, çocuklarının bayramlık kıyafet alışverişlerini eski çarşı merkezindeki giyim mağazalarından karşılıyor. Hesaplı alışveriş imkanından yararlanmak isteyenler, AVM’ler ile Çarşı merkezindeki mağazaların yolunu tutuyor. Bayrama iki hafta kala giyim ağırlıklı işyerleri vatandaşlarla dolmaya başladı. Mağazalar, bayram alış-veriş günleri için reyonları hazırladı.

“HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”
Piyasadaki durgunluğun bayram alış-verişiyle hareketlenmesini beklediklerini belirten giyimci Hakim Acar: “Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı Ramazan bayramı üzerine yaptık. Yeni ürünleri getirdik. İnşallah bu bayram, beklentilerimizi karşılayacak” dedi. Ayakkabı satıcısı Servet Nergiz ise şunları söyledi: “Bayram öncesi ürün çeşidini artırdık. Bayram alışverişiyle piyasanın düzelmesini bekliyoruz. Bayrama son bir hafta kala işyerlerimizi gece-gündüz açık tutacağız.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
715 Kez Görüntülendi.
‘TATİL’ TURİZMİ!
GÜNDEM
297 Kez Görüntülendi.
‘TASARRUF’ UYARISI!
GÜNDEM
439 Kez Görüntülendi.
1 Günde ‘7 Ton’ pirinç satıldı
GÜNDEM
711 Kez Görüntülendi.
Başvurular 7 bini geçti
EKONOMİ
499 Kez Görüntülendi.
OSB’de 15 yatırımcıya yer
YAŞAM
490 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (344)
SPOR
139 Kez Görüntülendi.
Sporda nostalji (223)
GÜNDEM
82 Kez Görüntülendi.
Belediye vezneleri arife günü açık
SAĞLIK
89 Kez Görüntülendi.
“Bayramımız sağlıklı olsun”
GÜNDEM
135 Kez Görüntülendi.
Gece-gündüz temizlik!