Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Esnafın umudu; bayram!

Bayrama iki hafta kala Batmanlılar, bayram hazırlığına başladı. Kıyafetten şekerlemeye kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkanı buldukları AVM ve pazarlarda hareketlilik dikkat çekiyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI
Batman’da bayram hazırlığına erken başlayan vatandaşlar, kıyafetten şekerlemeye kadar birçok ihtiyaçlarını karşılamak için AVM’ler ile pazarların yolunu tutuyor. Aileler, çocuklarının bayramlık kıyafet alışverişlerini eski çarşı merkezindeki giyim mağazalarından karşılıyor. Hesaplı alışveriş imkanından yararlanmak isteyenler, AVM’ler ile Çarşı merkezindeki mağazaların yolunu tutuyor. Bayrama iki hafta kala giyim ağırlıklı işyerleri vatandaşlarla dolmaya başladı. Mağazalar, bayram alış-veriş günleri için reyonları hazırladı.

“HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”
Piyasadaki durgunluğun bayram alış-verişiyle hareketlenmesini beklediklerini belirten giyimci Hakim Acar: “Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı Ramazan bayramı üzerine yaptık. Yeni ürünleri getirdik. İnşallah bu bayram, beklentilerimizi karşılayacak” dedi. Ayakkabı satıcısı Servet Nergiz ise şunları söyledi: “Bayram öncesi ürün çeşidini artırdık. Bayram alışverişiyle piyasanın düzelmesini bekliyoruz. Bayrama son bir hafta kala işyerlerimizi gece-gündüz açık tutacağız.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
GÜNDEM
318 Kez Görüntülendi.
“Yeni sistem, ittifakları zorunlu kılıyor” 
GÜNDEM
310 Kez Görüntülendi.
USULSÜZLÜK YAPAN FİRMALARA CEZA! 
GÜNDEM
383 Kez Görüntülendi.
PÖH TİMLERİ, OPERASYONA KATILDI 
GÜNDEM
91 Kez Görüntülendi.
150 SIĞINMACIYA ÇALIŞMA İMKANI 
YAŞAM
338 Kez Görüntülendi.
Esnafları ziyaret etti
GÜNDEM
287 Kez Görüntülendi.
‘300 Koyun projesi’ başvuruları başladı
EĞİTİM
63 Kez Görüntülendi.
MİNİK BEDENLER, DEV YÜREKLER!
YAŞAM
54 Kez Görüntülendi.
Öğrencilerden ‘sağlıklı günler’ etkinliği
YAŞAM
38 Kez Görüntülendi.
Kadınlara ‘aile’ eğitimi
YAŞAM
175 Kez Görüntülendi.
Öyle bir değişti ki Batman