Kategoriler

BATMAN ÇAĞDAŞ GAZETESİ

Esnafın umudu; bayram!

Bayrama iki hafta kala Batmanlılar, bayram hazırlığına başladı. Kıyafetten şekerlemeye kadar vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama imkanı buldukları AVM ve pazarlarda hareketlilik dikkat çekiyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI
Batman’da bayram hazırlığına erken başlayan vatandaşlar, kıyafetten şekerlemeye kadar birçok ihtiyaçlarını karşılamak için AVM’ler ile pazarların yolunu tutuyor. Aileler, çocuklarının bayramlık kıyafet alışverişlerini eski çarşı merkezindeki giyim mağazalarından karşılıyor. Hesaplı alışveriş imkanından yararlanmak isteyenler, AVM’ler ile Çarşı merkezindeki mağazaların yolunu tutuyor. Bayrama iki hafta kala giyim ağırlıklı işyerleri vatandaşlarla dolmaya başladı. Mağazalar, bayram alış-veriş günleri için reyonları hazırladı.

“HAREKETLİLİK BEKLİYORUZ”
Piyasadaki durgunluğun bayram alış-verişiyle hareketlenmesini beklediklerini belirten giyimci Hakim Acar: “Ekonomik sıkıntılar çekiyoruz. Tüm hazırlıklarımızı Ramazan bayramı üzerine yaptık. Yeni ürünleri getirdik. İnşallah bu bayram, beklentilerimizi karşılayacak” dedi. Ayakkabı satıcısı Servet Nergiz ise şunları söyledi: “Bayram öncesi ürün çeşidini artırdık. Bayram alışverişiyle piyasanın düzelmesini bekliyoruz. Bayrama son bir hafta kala işyerlerimizi gece-gündüz açık tutacağız.” (Reşat Yiğiz)

Yorumlar

Daha Fazla Haber
YAŞAM
1187 Kez Görüntülendi.
Görev başında kalbi durdu
GÜNDEM
312 Kez Görüntülendi.
İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ!
GÜNDEM
242 Kez Görüntülendi.
Vali Şahin, brifing alıyor
GÜNDEM
372 Kez Görüntülendi.
Hastane inşaatını inceledi
EĞİTİM
87 Kez Görüntülendi.
‘Öğrenme’ şenliği
GÜNDEM
130 Kez Görüntülendi.
Özel İdare’nin 2019 bütçesi; 115 MİLYON TL
GÜNDEM
822 Kez Görüntülendi.
9 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER
GÜNDEM
33 Kez Görüntülendi.
Çocuklar ‘günlerinde’ unutulmadı
SAĞLIK
107 Kez Görüntülendi.
‘Dünya prematüre günü’nü kutladılar
YAŞAM
282 Kez Görüntülendi.
Batman’ın fotoromanı (420)