Güney çevre yolu hayat verecek

01 Haziran 2010 Salı 19:00
Bu haber 3843 kez okundu

Güney çevre yolu hayat verecek

Güney çevre yolu hayat verecek
Güney çevre yolu hayat verecek
*Batman’ın sosyal dengesini sağlayacak 15 kilometrelik Batman Güney çevre yolu 40 milyon TL’ye mal olacak.
YOL 500 GÜNDE TAMAM
Bismil-Yeniköy’den start alıp Balpınar, Kuyubaşı TOKİ, Seyitler mahallesi ile TEİAŞ grup Müdürlüğünü bir birine bağlayacak Batman Güney çevre yolunun ihalesi yapıldı. 15 kilometrelik yol güzergahının 40 milyon TL’ye mal olacağı bildirildi. 500 günde tamamlanması planlanan ve dört farklı kavşağın yer alacağı Batman Güney çevre yolu, Balpınar, Kuyubaşı TOKİ, Batman Üniversitesi ve Hasankeyf yoluna adeta hayat verecek. Kentin sosyal dengesini sağlayacak yol güzergahında çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanılması planlanıyor.
TPAO MEŞALESİNİN YANSIDIĞI KAVŞAK
Karayollarının yapımına start verdiği Hasankeyf-Beşiri yol kavşağına TPAO meşalesinin yansıyacağı ve atbaşının da yer alacağı alan, 2850 metrekareyi kapsıyor. Kavşak düzenleme çalışmalarının sürdüğü Hasankeyf-Beşiri yoluna, TPAO’nun hazırladığı ‘kara altın’ petrolü yansıtan anıtın yıl sonuna kadar tamamlanacağı öğrenilirken, kent girişindeki kavşağın, kentin en büyük kavşağı olacak.
BELDE’YE KÖPRÜLÜ KAVŞAK
Görünmez kazaların yaşandığı Belde mahallesindeki Şevket Başak Camii kavşağına ‘köprülü kavşak’ geliyor. Belde mahalle muhtarı Nuri Altun’un semt sakinleri ile birlikte başlattığı kampanya, Karayolları şube yetkililerini de harekete geçirdi. Karayolları şubesi’ne ‘köprülü kavşak’ isteklerini imza dilekçeleriyle birlikte talep ettiklerini belirten muhtar Altun, “Yoğun kazaların yaşandığı ve çevre sakinleri için hayati bir öneme sahip olans Şevket Başak kavşağına, köprülü kavşak talebimize olumlu yanıt veren Karayolları yetkililerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca kaldırımın dış kısmının da asfaltlanmasını istiyoruz” dedi.
 

Yorum Gönder


@name x