banner52

“İyi bir Hasankeyf için 1500 konut şart”

14 Şubat 2017 Salı 17:07
Bu haber 771 kez okundu

Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen, yeni yerleşim biriminde konutların yetersiz olduğuna dikkat çekti:

“İyi bir Hasankeyf için 1500 konut şart”

** Hasankeyf’in yeni yerleşim yerinde 320 konutun inşaatının devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen: “TOKİ, dün de 392 konutun daha ihalesini yaptı. Bu konutlar için yeterli değil” dedi.

“KONUT SAYISI YETERSİZ”
Batı Raman eteğinde yeni yerleşim yeri şekillenen Hasankeyf’te, TOKİ’nin daha önce yaptığı 320 konutun dışın da dün de 392 konutun ihalesinin yapıldığını kaydeden Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen: “Çok sayıda Hasankeyfli müracaatta bulundu. Maalesef iskan yasasına göre ikamet edenlerin dışında konut talebi karşılanmıyor. Yeni yerleşim biriminde toplam 712 konut sınırlı tutuldu. Birçok Hasankeyfli mahkemeye başvurdu. İyi bir Hasankeyf için en azından 1500 konuta gereksinim var. İlerdeki tarihler de belki de Hasankeyflilerin konut talebi karşılanır” dedi. Öte yandan TOKİ, dün ihalesini gerçekleştirdiği 392 konutun ihalesine önümüzdeki günlerde başlayacak. (Barış Arslan)


Anahtar Kelimeler Abdulvahap Kusen,TOKİ

Yorum Gönder


@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Resim

haydar haydar 1 ay önce yorumlandı

başkanım siz elinizden gelenini yaptınız.ama maalesef partiniz ve milletvekiliniz hiç elini taşın altına koymadı.hakkımızı helal etmiyoruz.

Kişi beğendi.