banner52

Batman’a üç yeni mahkeme

17 Temmuz 2013 Çarşamba 19:37
Bu haber 2151 kez okundu

** Batman Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emre Ejder, İş Mahkemesi sayısının ikiye çıkarılacağı ve Aile Mahkemesi’nin de kurulacağını söyledi.

Batman’a üç yeni mahkeme
 MAHKEME SAYISI ARTIYOR
Kent merkezi nüfusu 350 bini geçen Batman’a yeni mahkemeler geliyor. Mevcut İş Mahkemesi ikiye ayrılacak. Birinci ve ikinci iş mahkemelerinin yanı sıra Aile Mahkemesi kurulacak. Batman Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emre Ejder, nüfus potansiyelinin artığı Batman’da İş Mahkemeleri sayısının ikiye çıkarılacağını ifade etti. Boşanmalar nedeniyle Aile Mahkemesi de Batman’da kurulacak. Yeni mahkeme sayısının kentte artması üzerine yeni Adliye Sarayı’nın yapılması için de çalışmalar hızlandırıldı.


BAYRAM SONRASI TEMELİ ATILIYOR
DSİ Şube Müdürlüğü tesisleri yakınında yapımı planlanan Batman Adliye Sarayı temeli de bayram sonrası atılacak. Batman’a modern bir Adliye Sarayı’nın kazandıralacağını belirten Başsavcı Ejder: “Daha önce projesini hazırladığımız yeni Adliye sarayımızın temelini büyük ihtimalle Ağustos’ta atılacak. Yeni mahkemelerin açılmasıyla birlikte mevcut Adliye binası artık ihtiyaca cevap vermiyor. Yeni Adliye Sarayının yapımı için hazırlıklar tamamlandı. Bayram sonrası yeni sarayın temel atma törenini gerçekleştireceğiz” dedi.

Yorum Gönder


@name x