Vali Deniz, başarılı öğrencileri ağırladı

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:01
Bu haber 462 kez okundu

** Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1.Dönem Ortak Sınavlarında 120 sorunun tümüne doğru yanıt vererek Türkiye birincisi olan öğrenciler, Vali Ahmet Deniz’i ziyaret etti.

Vali Deniz, başarılı öğrencileri ağırladı

“POTANSİYELİMİZ  YÜKSEK”

Vali Ahmet Deniz, Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulundan Yasemin Ekmiş, Atatürk Ortaokulundan Simanur Beyaz, Doğa Kolejinden Hüseyin Baran Oktay ve TED Kolejinden Buğra Keser’i İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öğretmen ve okul müdürleriyle beraber makamında kabul ederek, öğrencileri tebrik etti. Makamında öğrenci ve okul yöneticileri ile bir süre sohbet eden Vali Deniz, sınavda gösterdikleri başarıdan dolayı öğrencileri tebrik edip başarılar diledi.  Vali Deniz: “Sizin gayretleriniz, öğretmenlerin çabaları ve ailelerin verdikleri motivasyon birleşince başarı kaçınılmaz olur. Bizim bütün gayretimiz, çabamız ve düşüncemiz, Batman’da sizin gibi başarılı öğrencilerin sayısını artırmak ve ilimizi eğitimde iyi yerlere getirmektir. Batman buna layık bir şehir ve bu potansiyel var, aynı zamanda sizin gibi başarılı çocuklarımız var önemli olan bu potansiyeli ortaya çıkarmaktır. Hep beraber el birliği ile bunu yapacağız” diye konuştu.OKUMA SAATİ ZORUNLU OLACAK
 Öğrencileri kitap okuma konusunda tavsiyelerde de buluna Vali Deniz, tüm okullarımızda okuma saatinin zorunlu hale getirilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirterek: “İlimizde eğitim kalitesini artırmak ve başarı çıtasını yükseltmek için ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’projesini en kısa zamanda hayata geçirilecek. İyi bir eğitimin yanında çocuklarımıza milli ve manevi değerleri öğretmemiz çok ve çok daha önemlidir. Eğer bu yapılmasa eğitim en önemli ayağı eksik kalır. Bu gün, gelişmiş ülkelerde ailelerin yaşadıkları en büyük sıkıntılardan bir budur ” dedi. Ziyaretin sonunda Vali Deniz, öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, başarılarının devamını dinledi. (Haber merkezi)

Anahtar Kelimeler Batman,TEOG,Ahmet Deniz

Yorum Gönder


@name x