'Çok güzel bir haber olmuş' 

08 Haziran 2012 Cuma 20:46
Bu haber 1462 kez okundu

'Çok güzel bir haber olmuş' 

'Çok güzel bir haber olmuş' 
 -Başbakanlık Anadolu Basını Özendirme Yarışması'nda dereceye giren gazeteciler ödüllerini aldı

-Başbakan Yardımcısı Arınç'tan, Çağdaş'a övgü:

'Çok güzel bir haber olmuş' 

**Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü  Anadolu Basını Özendirme Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu. Batman'dan sadece Çağdaş'a verilen ödülü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, takdim etti. Arınç, ödüllük haber için 'Çok güzel bir haber olmuş' dedi...  

BATMAN'A SELAM GÖNDERDİ

Anadolu Basını Özendirme Yarışması'nın Bursa Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arıç, Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya, Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı. Yarışmaya Türkiye'nin 81 ilinden katılan basın mensuplarından dereceye girenlere ödülleri verildi. Yazı İşleri Müdürümüz Arif Arslan'ın iş yoğunluğu nedeniyle katılamadığı geceye editörümüz Barış Arslan katıldı. Ödülü Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan alan Arslan, başarının tüm ekibe ait olduğunu söyledi. 'Çocuktan taş değil, şeker' manşetini beğenen Arınç, 'Çok güzel bir haber olmuş. Tebrik ediyorum. Batman'a çok selamlar' dedi. 

KÜRTÇE KONUŞTU

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hayatını kaybeden gazeteci-şair Abdurrahim Karakoç'a rahmet dileyerek, "Allah rahmet eylesin. Gerçek bir Anadolu insanı. Şiirleriyle yön veren çok değerli bir insandı. Abdurrahim Karakoç'un benim için ayrı önemi var. Mihriban türküsünü gittiğim her yerde çalarlar. Gerçekten günde 10 defa dinlesem hoşuma gider. Mihriban'ı dinlerken Karakoç'a ayrı bir rahmet dileyeceğiz" dedi. Ödül alanları tebrik eden Arınç, "Bu ödülleri hak eden arkadaşlarımızı hep birlikte coşkuyla alkışlayacağız. Biz Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü olarak sürekli arkanızdayız. Daha nice yıllar böyle sevinçli ödül günlerinde bulunmayı temenni ediyorum" diye konuştu.

MÜDÜR KÜRTÇE BİLMEYİNCE…

Tören sırasında Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlükleri ile telekonferans bağlantısı yapıldı. Arınç'ın, Basın Yayın ve Enformasyon Diyarbakır İl Müdürü Melih Akaslan ile yaptığı görüşme ilginç diyaloglara sahne oldu. Bülent Arınç, Aksalan'a, "Keyfette hoşe" diye seslendi. Arınç, daha sonra, "Hoşe kardeş diyeceksin" şeklinde konuştu. 'Hoşe' diye cevap veren Akaslan, "Ben Zazaca olduğum için bilmiyorum" dedi. Kendisinin de Zazaca bilmediğini ifade eden Arınç, "Kırmançi biliyorum" şeklinde konuştu. TRT 6'nın ayın 13'ün de Sorani dilinde yayına başlayacağını belirten Arınç, "Barzani ile birlikte görüşme yapacağız. TRT 6'dan yayınlanacak" şeklinde konuştu.

Yorum Gönder


@name x