BAHAR MI SAVAŞ MI?

20 Mart 2012 Salı 18:54
Bu haber 3660 kez okundu

BAHAR MI SAVAŞ MI?

BAHAR MI SAVAŞ MI?
 DTK Eşbaşkanı Türk, hastanelik oldu

BAHAR MI SAVAŞ MI?

** Dün sabah ve ikindi saatlerinde Newroz alanı yakınında BDP Milletvekillerinin de aralarında bulunduğu kalabalık topluluğa biber gazı ile tazyikli suyla müdahalede bulunuldu.

** Milletvekilleri ve parti yöneticilerinin bulunduğu otobüse gaz bombası atıldı. Kalp rahatsızlığı bulunan ve gazdan etkilenen Milletvekili Ahmet Türk ve ardından diğerleri otobüsü terk etti. Bir polis memurunun yumruklu saldırısına uğradığını belirten Türk, özel Dünya hastanesinde tedavi altına alındı. Olayı duyan partililer, hastaneye akın etti.

**Olaylarda 12’si polis, 42 kişi yaralandığı Batman’da kafasından yaralanan 32 yaşındaki Alamettin Okay, Bölge Devlet hastanesinde yoğun bakıma alındı. 150’ye yakın kişinin gözaltına alındığı kentte gergin bir Newroz geride kaldı.


42 YARALI, 150 GÖZALTI!
Batman’da dün BDP’nin düzenlemek istediği Newroz şenliğinde istenmeyen olaylar yaşandı. Nergiz caddesinde kutlama yapmak isteyen kalabalık bir topluluk ile polis arasında arbede yaşandı. İkindi saatlerinde kadar süren olaylarda 12’si polis toplam 42 kişi yaralandı. Yaralılar, Bölge Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildi. Kafasından yaralanan Alameddin Okay ameliyata alındı. Alan etrafındaki cadde ve sokaklar, savaş manzarasını andırdı. Yaklaşık 150 kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.

GAZ BOMBASI VE YUMRUK!
Öğle saatlerinde patlak veren olaylarda BDP yöneticileri ile Milletvekilleri arada kaldı. Çevik Kuvvet ekipleri, göstericilere tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahalede bulundu. Polis, alan etrafındaki tarlalarda göstericileri kovaladı. Mardin Bağımsız Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Belediye Başkanvekili Serhat Temel ile partililerin bulunduğu otobüse gaz bombası atıldı. Kalp rahatsızlığı olan ve gazdan etkilenen Türk, otobüsten indiği sırada sivil kıyafetli bir polisin yumruklu saldırısına uğradı. Türk, beş saat süreyle Özel Batman Dünya Hastanesi’nde gözetim altında tutuldu. 


PARTİLİLER HASTANEYE AKIN ETTİ
Türk’ün, hastaneye kaldırıldığı duyumunu alan BDP’li Milletvekilleri ve partililer, hastaneye akın etti. Belediye Başkanvekili Serhat Temel, Türk’ün polis tarafından yumruklanıp, tokatlandığını söyledi. Temel, şöyle konuştu; “Otobüsle alana giderken otobüsün içine gaz bombası atıldı. Kalp rahatsızlığı olan Ahmet Türk fenalaşınca otobüsten indirdik. Bu sırada yanımıza gelen bir polis memuru Ahmet Türk'e yumruk ve 
tokat attı. Gazdan dolayı nefes almakta zorlanan Ahmet Türk, polisin yumruğu sonucu daha da fenalaştı” dedi. BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan da olup, bitenlerden Batman Valisi’ni sorumlu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu; “Tepemize gaz bombası atıldı. Neye uğradığımızı şaşırdık. O sırada bir polis Ahmet Türk’e yumruk attı. Zaten kalp rahatsızlığı var. Bu olay, hepimizin gözü önünde cereyan etti.”

Anahtar Kelimeler BAHAR MI SAVAŞ MI?

Yorum Gönder


@name x