AKP’de aday adayı furyası!

11 Mart 2011 Cuma 18:42
Bu haber 5550 kez okundu

AKP’de aday adayı furyası!

AKP’de aday adayı furyası!
* AK Parti Batman Milletvekili aday adayı sayısı her geçen gün artıyor. İl Başkanlığın yanı sıra Ankara’da karargah kuran bazı aday adayları, Milletvekilliği başvurusunu genel merkeze yaptı.
BAŞVURULARDA ARTIŞ
12 Haziran 2011 genel seçimleri için geri sayım başlarken, Milletvekili aday adayları da başvurularını il teşkilatının yanı sıra genel merkeze yaptı. AK Parti Batman il teşkilatında dün de başvurular sürdü. Başkentgaz Genel Müdürü İbrahim Halil Kırşan, Bayındırlık ve İskan Başkanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Muhittin Soyvural, Mühendis Barış Tarhan, Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut’un oğlu Sait Karabulut, Milletvekili aday adaylığı başvurusunu il teşkilatına yaparken, başkentte de iki müracaat oldu. Eski Milletvekili Nezir Nasıroğlu Batman Milletvekili aday adaylığı formunu genel merkeze teslim etti.
GENEL MÜDÜRÜ KIRŞAN DA ADAY…
Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş Genel Müdürü ve Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Kırşan, genel seçimlerde AK Parti’den aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti. Kırşan, şöyle konuştu:“İlkeli, dürüst ve seviyeli bir şekilde ülkeme ve Batmanımıza siyasi alanda daha iyi hizmet verebilmek ve Batmanlı hemşerilerimizin yaşam seviyesini artırmak için tüm bürokratik deneyimim, gayretim ve gücümle çalışmayı kendime bir borç bilmekteyim.”
SOYVURAL; “34 YILLIK KAMU BİRİKİMİM VAR”
Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Muhittin Soyvural da milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti. Bugün AK Parti İl Başkanlığına başvurusunu yapacağını belirten Soyvural, “34 yıllık kamu birikimim var. Bu birikimi ki siyasette değerlendirmek istiyorum. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Siyaset bilimi alanında da yüksek lisans yaptım. Memleketime hizmet için birikimimi siyasette değerlendirmek istiyorum” dedi.
KARABULUT BAŞVURDU
Beşiri Belediye Başkanı Sait Karabulut’un oğlu Salih Karabulut da Batman AKP’den Milletvekili aday adaylığına başvurdu. Başvurusunu dün yaptığını söyleyen Karabulut, “Uzun yıllar politikadayız. Beşiri’deki potansiyelimizle memlekete aktif bir şekilde politikada hizmet etmeye varım” diye konuştu.
BARIŞ TARHAN DA ADAY ADAYI!
Anavatan Partisi ve Doğru Yol Partisi birleşmesinde kurulan Demokrat Partinin en genç Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğini yapan ve sekiz ay sonra geldiği bu görevden 15 Haziran 2010 tarihinde partinin politikalarından duyduğu rahatsızlıklardan dolayı görevinden istifa eden Tarhan, AK Parti’den Batman Milletvekilliği aday adayı oldu.
ÖZDEMİR BAŞVURDU!
AK Parti Batman eski İl Başkanı Ziver Özdemir, milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurusunu yaptı. 2 yıllık il başkanlığı görevinden milletvekilliği adaylığı için geçtiğimiz Ocak ayında istifa eden Özdemir, AK Parti Batman İl Başkanlığı’na gelerek başvurusunu yaptı. Parti il binasında İl Başkanı Murat Güneştekin’le görüşen Özdemir “Aday adayı olan arkadaşların sayısının fazlalığı AK Parti’nin Batman’daki gücünün bir göstergesidir” şeklinde konuştu.

Yorum Gönder


@name x